Głuszkowski w TOP10 w Maroku. Stanglewicz też dobrze

Zawodnicy powalczyli w ramach Pucharu Afryki w Dakhla. Na starcie znaleźli się też dwaj reprezentanci Polski.

W Maroku o dobry wynik w elicie mężczyzn powalczyli Marcin Stanglewicz, Mateusz Głuszkowski oraz Krzysztof Hadas. Dwóch z nich może mieć powody do zadowolenia po tych zawodach.

Zwycięstwo Marokańczyka

Najszybszym zawodnikiem okazał się Jawad Abdelmoula. Marokańczyk pokonał trasę z wynikiem 52:27. Tym samym wyprzedził Japończyka Rena Sato o pięć sekund. Podium uzupełnił Denis Kolobrodov. Rosjanin zameldował się na mecie z czasem 52:38.

Dobry start Głuszkowskiego

Zawody w Maroku może zaliczyć do udanych Mateusz Głuszkowski. Pokonanie trasy zajęło mu 53:07. Tym samym uplasował się na 10 miejscu. Zadowolenia po zawodach nie krył trener oraz ojciec zawodnika – Bogumił Głuszkowski.

– Miał cudne pływanie nie tylko ze względu na pierwsze miejsce po tym etapie wyścigu, ale z powodu spokoju, jaki miał na tej części. Pokonał rower z pełną kontrolą. To pozwoliło mu na dobry bieg. Tym samym ma pierwsze TOP10, do tego punkty i wyższe miejsce w rankingu – oceniał wyścig syna, Bogumił Głuszkowski.

Szybki Stanglewicz

Równie dobrze zaprezentował się Marcin Stanglewicz, który uplasował się na 11 pozycji z wynikiem 54:10. Tym samym był jedynie o trzy sekundy wolniejszy od Głuszkowskiego.

Pływanie – 9:13
T1 – 00:21
Rower – 28:16
T2 – 00:18
Bieg – 16:02
Finisz – 54:10

Krzysztof Hadas nie zdołał ukończyć zawodów (DNF).

Rywalizacja kobiet

Najszybszą zawodniczką okazała się Japonka Minori Ikeno z wynikiem 1:00:57. Wyprzedziła o 15 sekund rodaczkę Chisato Nakajimę. Podium uzupełniła reprezentantka Kazachstanu Ekaterina Shabalina (1:01:34).

W tej rywalizacja nie uczestniczyła żadna Polka.