Wiadomości

„Głos Ironmana” przechodzi na emeryturę

Mike Reilly jest jednym z najbardziej znanych konferansjerów triathlonowych na świecie. Teraz ogłosił, że po tym sezonie przechodzi na emeryturę.

Ma na koncie ponad 200 imprez pod szyldem Ironman w roli spikera. Po ponad 30 latach pracy jako konferansjer Mike Reilly postanowił odwiesić po obecnym sezonie mikrofon na przysłowiowym kołku.

Mam na koncie 1000 imprez wytrzymałościowych, 210 imprez Ironman. Pracowałem w tym od 1989 roku, wykrzykując słowa: “You are an Ironman” prawie pół miliona razy. Pod koniec tego roku odłożę mikrofon – mówił Mike Reilly w poście na Instagramie. Przyznał też, że po przejściu na emeryturę zamierza więcej czasu spędzać z rodziną, a w szczególności z wnukami.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Mike Reilly/Voice of IRONMAN (@ironmanvoice)

Kim jest Mike Reilly?

Jest członkiem Galerii Sław IRONMAN, Galerii Sław Triathlonu USA oraz Galerii Mistrzów Running USA. W ten sposób jest jedyną osobą, która została wprowadzona do wszystkich trzech galerii.

Reilly przygotowywał również relacje telewizyjne z ponad tysiąca innych imprez triathlonowych oraz biegowych w 10 krajach. Jako spiker uczestniczył w około 30-tu odsłonach najważniejszej imprezy w tym sporcie, czyli mistrzostwach świata Ironman Kona na Hawajach.

Wszystko zaczęło się w San Diego w Kalifornii, gdzie odkrył pasję do sportów wytrzymałościowych, trenując i ścigając się na lokalnych imprezach w południowej Kalifornii. W 1978 roku przebiegł pierwszy z dwunastu maratonów, a rok później zadebiutował w tri. W tym samym roku po raz pierwszy wziął do ręki mikrofon. Dwa lata później ogłosił pierwszy w historii profesjonalny triathlon w Solana Beach w Kalifornii. W tym czasie Mike był nauczycielem w gimnazjum. W 1983 roku wraz z bratem Donem założył sklep z butami do biegania „The Swift Pair”. Po sprzedaży sklepu Mike został sportowym przedstawicielem handlowym butów do biegania Saucony.

Założyciel magazynu sportowego i nie tylko

W 1984 roku wraz z żoną Rose założyli magazyn RACEPLACE w San Diego. Rose prowadziła go przez 30 lat, aż przejął go ich syn, Andy. RACEPLACE jest dziś jedną z dziesięciu najczęściej odwiedzanych stron internetowych z wydarzeniami dla biegaczy w Stanach Zjednoczonych. W 1999 roku Mike był jednym z pierwszych dziesięciu członków tego, co miało stać się Active.com. Przez 15 lat kierował sprzedażą imprez wytrzymałościowych dla tej pionierskiej firmy internetowej.

Mike Reilly jest ambasadorem Fundacji IRONMAN. Był współgospodarzem z Bobem Babbittem wydarzenia Competitor Endurance Sports Awards przez 19 lat, a przez ostatnie 16 był członkiem komitetu oraz przewodniczącym konferencji Running USA National.

Przemek Schenk
foto: Mike Reilly Instagram, Mike Reilly FB

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X