Gdzie zagranicą w ten weekend startują Polacy?

Mistrzostwa Świata na Hawajach za nami, ale to nie oznacza koniec emocji. W ten weekend na starcie różnych imprez stanie wielu reprezentantów Polski m.in. Alicja Ulatowska oraz Piotr Ławicki.

Przez najbliższe dwa dni w różnych zakątkach świata odbędą się zawody z cyklu IRONMAN, ETU Puchar Europy, czy Challenge Peguera Mallorca. Na linii startu staną reprezentanci Polski. Można śledzić ich występy m.in.: w Portugalii, Hiszpanii lub w Chinach.

Nadzieja na dobry wynik

Alicja Ulatowska bez wątpienia zalicza udany sezon. Zajęła wysokie miejsca w wielu zawodach min.: czwarte w Pucharze Europy we Francji oraz wygrane Mistrzostwa Świata w aquathlonie w Pontevedrze. Ostatnio zanotowała dobry start podczas Światowych Igrzysk Sportów Plażowych. Młoda Polka z czasem 31:04 uplasowała się na siódmej pozycji. To daje podstawę i nadzieję na osiągnięcie dobrego wyniku już w najbliższy weekend w Portugalii.

Debiut na 1/2IM

Dla Piotra Ławickiego start w Challenge Peguera Mallorca będzie wyjątkowy. 24-letni zawodnik będzie debiutował na dystansie 1/2IM. Tym startem zakończy ten sezon startowy. Jeden z najlepszych wyników tego roku Piotr Ławicki zanotował w Gdyni. Wygrał na dystansie sprinterskim z czasem 1:00:22. Mamy nadzieję, że w Hiszpanii zaprezentuje dobrą formę i “wykręci” dobry czas w debiucie.

W ten weekend na startach zawodów w Portugalii, Shanghaiu, North Carolinie, Arizonie oraz Hiszpanii stanie 21 polskich zawodników oraz zawodniczek. Trzymamy za wszystkich kciuki i liczymy na dobre wyniki.