Wiadomości

Garmin Iron Triathlon. Rosjanie i Białorusini wykluczeni

W wyniku rozpoczęcia inwazji Rosji na Ukrainę nastąpiło izolowanie Rosjan oraz Białorusinów z różnych sfer życia międzynarodowego, w tym sportu. Nie ominęło to polskich zawodów triathlonowych.

Ostatnio World Triathlon zakazał udziału w zawodach pod ich szyldem triathlonistom z Rosji i Białorusi. Organizatorzy z Ironman odwołali 70.3 St. Petersburg. Do tego zawodowi zawodnicy obu nacji zostali wyłączeni z rywalizacji w wydarzeniach pod szyldem Ironmana, a triathloniści AG mogą startować, ale poza mistrzostwami świata w 2022 roku.

W Polsce też podjęto pewne decyzje w tej kwestii.  

GIT wyklucza rosyjskich i białoruskich zawodników

Komunikat w tej sprawie wystosowali organizatorzy cyklu Garmin Iron Triathlon.

– Nie możemy pozostać obojętni wobec dramatycznych wydarzeń zza naszej wschodniej granicy! W związku z atakiem Rosji, wspieranej przez Białoruś na niepodległą Ukrainę informujemy, że do odwołania reprezentanci Rosji oraz Białorusi nie będą mogli uczestniczyć w zawodach Garmin Iron Triathlon. Narodowość zawodników będziemy weryfikować na podstawie dokumentu tożsamości przy odbiorze pakietów startowych – piszą organizatorzy na oficjalnej stronie internetowej.

Pomoc od PZTri

W komunikacie poinformowano też o wkładzie ze strony Polskiego Związku Triathlonu.

– Dodatkowo informujemy, że Polski Związek Triathlonu zobowiązał się do przekazania 20 złotych z każdej licencji rocznej AG zakupionej w marcu na wsparcie finansowe Ukraińskiej Unii Triathlonu, która bardziej niż kiedykolwiek potrzebuje naszej pomocy – czytamy.

Przemek Schenk
foto: Garmin Iron Triathlon

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X