Wiadomości

Garmin Iron Triathlon Płock. Kolejna wygrana Marcinka

Drugim przystankiem cyklu Garmin Iron Triathlon był Płock. Jednym z dystansów, na których rywalizowano, to 1/8IM.

Faworytem tego wyścigu był bez wątpienia Tomasz Marcinek, który kilka dni wcześniej wystartował w Żyrardowie. Wówczas wyszedł zwycięsko z walki na 1/8IM.

Legendarne schody

Trasa triathlonu rozpoczynała się etapem pływackim na Zalewie Sobótka. Następnie na zawodników czekały legendarne schody prowadzące do strefy zmian T1, znajdującej się na zjawiskowym Starym Rynku w Płocku. Warto zaznaczyć, że Płock jest jedynym miejscem w Polsce, gdzie po pływaniu zawodnicy mogli skorzystać ze strefy T0.

Po zakończeniu pierwszej części wyścigu rozpoczynał się etap kolarski, którego trasa prowadziła drogą wojewódzką nr 562 w kierunku miejscowości Biskupice. Triathloniści mieli okazję podziwiać piękne krajobrazy i zmierzyć się z różnymi wyzwaniami na tej trasie.

Etap biegowy odbywał się na malowniczych uliczkach Starego Rynku w Płocku. Zawodnicy przebiegną obok takich miejsc jak Bazylika Katedralna czy Starokatolicki Kościół Mariawitów, dodających wyjątkowemu charakteru temu etapowi rywalizacji. Trasa biegu prowadziła również promenadą, skąd rozpościera się zachwycający widok na Wisłę – idealne miejsce do robienia epickich zdjęć.

Finisz zawodów znajdował się w centralnym punkcie Starego Rynku, tworząc niezapomnianą atmosferę i dając okazję kibicom na wspieranie ich na ostatnich metrach wyścigu.

Marcinek w wysokiej formie

Zgodnie z przewidywaniami Tomasz Marcinek od początku dyktował warunki na trasie. Pierwszy etap wyścigu przepłynął w 5:53, wyprzedzając innych rywali o przynajmniej osiem sekund. Na kolejnych częściach trasy Marcinek sukcesywnie powiększał przewagę nad resztą stawki.

Ostatecznie wbiegł na metę, z wynikiem 1:02:00. Nad drugim Mariuszem Giżyńskim miał aż 5:28. Natomiast podium uzupełnił Maciej Maślanko (1:08:12).

TOP5 mężczyzn

  1. Tomasz Marcinek – 1:02:00
  2. Mariusz Giżyński – 1:07:28
  3. Maciej Maślanko – 1:08:12
  4. Rafał Prendecki – 1:08:44
  5. Przemysław Kropiewnicki – 1:08:51

Wygrana Madej

W rywalizacji kobiet najszybciej na mecie znalazła się Zuzanna Madej, której pokonanie trasy zajęło 1:11:52. Wyprzedziła Paulinę Majos o 2:51. Trzecie miejsce wywalczyła Wioleta Jarocka (1:16:12).

TOP5 kobiet

  1. Zuzanna Madej – 1:11:52
  2. Paulina Majos – 1:14:43
  3. Wioleta Jarocka – 1:16:12
  4. Anna Giżyńska – 1:17:18
  5. Joanna Kundzewicz – 1:21:51

Przemek Schenk
foto: materiały prywatne

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X