Wiadomości

Garmin Iron Triathlon Płock. Dominacja Króla na 1/2IM

Nieodłącznym elementem zawodów w Płocku była rywalizacja na popularnej połówce.

Trasa triathlonu rozpoczynała się etapem pływackim na Zalewie Sobótka. Następnie na zawodników czekały legendarne schody prowadzące do strefy zmian T1, znajdującej się na zjawiskowym Starym Rynku w Płocku. Warto zaznaczyć, że Płock jest jedynym miejscem w Polsce, gdzie po pływaniu zawodnicy mogli skorzystać ze strefy T0.

Po zakończeniu pierwszej części wyścigu rozpoczynał się etap kolarski, którego trasa prowadziła drogą wojewódzką nr 562 w kierunku miejscowości Biskupice. Triathloniści mieli okazję podziwiać piękne krajobrazy i zmierzyć się z różnymi wyzwaniami na tej trasie.

Etap biegowy odbywał się na malowniczych uliczkach Starego Rynku w Płocku. Zawodnicy przebiegną obok takich miejsc jak Bazylika Katedralna czy Starokatolicki Kościół Mariawitów, dodających wyjątkowemu charakteru temu etapowi rywalizacji. Trasa biegu prowadziła również promenadą, skąd rozpościera się zachwycający widok na Wisłę – idealne miejsce do robienia epickich zdjęć.

Finisz zawodów znajdował się w centralnym punkcie Starego Rynku, tworząc niezapomnianą atmosferę i dając okazję kibicom na wspieranie ich na ostatnich metrach wyścigu.

Dominacja Króla

Najszybszym zawodnikiem tego dystansu był Maciej Król, który wbiegł na metę, z wynikiem 4:22:47. Wyprzedził Macieja Kompę o 20:31. Trzeci był Szymon Grudziński (4:47:49).

TOP5 mężczyzn

  1. Maciej Król – 4:22:47
  2. Marcin Kompa – 4:43:18
  3. Szymon Grudziński – 4:47:49
  4. Dariusz Walukiewicz – 4:52:44
  5. Tomasz Pawłowski – 4:57:49

W rywalizacji kobiet startowały dwie Panie, choć tylko jedna z nich dotarła do mety. Katarzyna Michalak wbiegła na metę, z czasem 5:37:20.

Przemek Schenk
foto: materiały prywatne

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X