Wiadomości

Garmin Iron Triathlon odkrył pierwsze karty

Sezon 2021 będzie już 10-tym, kiedy zawodnicy mają okazję rywalizować pod szyldem cyklu Garmin Iron Triathlon. Organizatorzy zdradzili pierwsze szczegóły kolejnej edycji GIT.

Po trudnym 2020 roku, który obfitował w przenoszenie oraz odwoływanie zawodów triathlonowych, organizatorzy rozpoczną jubileuszowy cykl 23 maja 2021 w Płocku. Dawna stolica Mazowsza będzie gościć zawodników już po raz piąty.
Jakie są mocne strony tego miasta jako areny triathlonowych zmagań?

Klasyk w Płocku

Etap pływacki odbywa się w Zalewie Sobótka. Następnie zawodnicy kierują się kilometrowym dobiegiem przez Wzgórze Tumskie do strefy zmian. Ona jest usytuowana na Starym Rynku. Potem triathloniści jadą urozmaiconą trasą kolarską. Prowadzi równolegle do brzegu Wisły, a na końcu startujących czeka widowiskowy etap biegowy, wytyczony przez okolice Rynku, centrum miasta i malowniczą promenadą. Z niej rozciąga się widok na Wisłę. To tylko są  niektóre czynniki, które czynią z płockiego etapu wyjątkową imprezę. Zawodnicy będą rywalizować w Płocku indywidualnie, w sztafetach i podczas Mistrzostw Mazowsza!
Od kiedy można zapisywać się na pierwsze zawody cyklu Garmin Iron Triathlon 2021? Znamy dokładną datę.

Zapisy w styczniu

Organizatorzy będą na bieżąco przygotowywać dla chcących wziąć udział w zmaganiach w tym cyklu, informacje dotyczące kolejnych lokalizacji, które pojawią się w ramach Garmin Iron Triathlon 2021. Zapisy na cały cykl oraz na pojedyncze imprezy zostaną 2 stycznia uruchomione w sobotę o godzinie 18:00.

Przemek Schenk
foto: Garmin Iron Triathlon FB

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
X