Garmin Iron Triathlon Gołdap w obiektywie GALERIA

Za nami rywalizacja w Gołdapi pod szyldem Garmin Iron Triathlon. Zawodnicy walczyli na trzech dystansach.

Na dystansie 1/2IM najlepiej na trasie odnalazł się Jakub Ołowski. Pokonanie trasy zajęło mu 4:19:57. Tym samym wyprzedził Piotra Aleksiejuka (4:32:33). Podium uzupełnił Aleksander Kaczyński (4:35:58). Jedyną zawodniczką, która wystartowała na połówce, była Roksana Orzyszek.  Pokonanie trasy zajęło jej 5:52:07.

Iga Kowalczyk była najszybszą zawodniczką na ćwiartce. Wbiegła na metę, z czasem 2:16:36. Na mecie przyznała, że zwycięstwo dedykuje ojcu, który razem z całą rodziną wspierał ją przy trasie. Na drugim miejscu wyścig zakończyła Katarzyna Jonio (2:21:29). Podium uzupełniła Izabela Wujkowska (2:21:52). Najlepszym zawodnikiem na tym dystansie był Kamil Duplicki. Zawodnik z Sochaczewa pokonał trasę, z wynikiem 2:00:27. Wyprzedził Marcina Tomczaka o 2:47. Kamil Kołosowski zakończył rywalizację na najniższym stopniu podium (2:04:44).

Na 1/8IM Agnieszka Kropiewnicka zameldowała się na mecie, z czasem 1:08:05. Na drugiej pozycji utrzymała się Sandra Kopiczko, która straciła do zwyciężczyni 1:56. Podium uzupełniła Emilia Wołyniec, z rezultatem 1:14:32. Najszybszym zawodnikiem okazał się Wojciech Stefański. Triathlonista z Gniezna pokonał trasę, z wynikiem 1:01:46. Wyprzedził Przemysława Kropiewnickiego o 3:47. Podium uzupełnił Łukasz Piechotka (1:06:38).