GIT Gołdap: Szołowski i Padlewska najszybsi na połówce

Filip Szołowski już nie tylko organizuje Garmin Iron Triathlon. W minioną niedzielę wcielił się także w rolę zawodnika i okazał się najszybszy na dystansie 1/2IM. Dobiegł do mety z czasem 4:26:12. Za nim przybiegli Aleksander Kaczyński (4:28:40) oraz Grzegorz Lange (4:31:43). Najlepszą kobietą na połówce okazała się Anna Padlewska z wynikiem 4:54:40. Na drugim miejscu stanęła Dagna Kolaszewska z czasem 5:45:38.

Siekierski i Kowalczyk
Na 1/4IM triumfował Mateusz Marek Siekierski z wynikiem 2:04:10. Wyprzedził Bartosza Latawca o 6 minut i 10 sekund, a Jana Krupę o 8 minut i 11 sekund. Wśród kobiet najlepsza okazała się Iga Kowalczyk. Ukończyła zawody z rezultatem 2:24:38. Podium uzupełniły Katarzyna Jonio (2:27:39) oraz Magda Ciołczyk (2:31:06).

Dimitrow i Giżyńska
Marcin Dimitrow wygrał na dystansie 1/8IM. Zameldował się na mecie z czasem 1:07:38. Wyprzedził Emila Okrągłego o 21 sekund, a Rafała Sztenderewicza o 32 sekundy. Najszybszą kobietą okazała się Anna Giżyńska z wynikiem 1:15:15. Podium uzupełniły Emilia Wołyniec (1:17:28) oraz Marysia Matusik (1:18:29).

Jedyną sztafetą, która wystartowała na 1/2IM to drużyna składająca się z Alberta Kolędy, Zdzisława Stankiewicza i Tomasza Dragunajtysa. Ukończyli wyścig z czasem 5;18:20. Na 1/8IM najlepsza okazała się drużyna w składzie Bogdan Jacek, Andrzej Naszkiewicz i Maciej Kalinowski z wynikiem 1:17:35. Wyprzedzili Jacka Rokickiego, Damiana Owsika, Pawła Pulikowskiego  (1:18:41) oraz Dawida Karnilowicza, Kacpra Skrockiego i Miłosza Januszkiewicza (1:18:53).