Wiadomości

Garmin Iron Triathlon Elbląg: Nowa trasa kolarska i 10.000 zł do zgarnięcia!

Największy i najstarszy cykl triathlonowy w Polsce po raz szósty zagości w Elblągu. Poprzednie edycje przyciągnęły do miasta ścisłą polską czołówkę triathlonistów, jak i rzeszę amatorów. W tym roku organizatorzy przygotowują kilka zmian.

Miasteczko zawodów, strefa zmian, start i meta Garmin Iron Triathlon Elbląg będą znajdować się w ścisłym centrum pięknego Starego Miasta w Elblągu. Pływanie odbędzie się klasycznie w rzece Elbląg. Zmianie ulegną trasa kolarska oraz trasa biegowa. Podczas etapu kolarskiego zawodnicy pojadą ul. Orlą, ul. Nowodworską oraz starodrożem drogi krajowej nr 7 na odcinku Kazimierzowo – Solnica. Bardzo dobrze utrzymana nawierzchnia, poszerzone pasy ruchu i długie- kilkukilometrowe proste niczym amerykańskie drogi międzystanowe. Trasa prowadzić będzie przez tereny Żuław Wiślanych, więc będzie również super płaska. Zmiana trasy kolarskiej spowoduje, że elbląska trasa będzie jedną z najszybszych (a może nawet najszybszą trasą!!!!) w Polsce. Etap biegowy prowadzić będzie ulicami Starego Miasta, ul. Ofiar Sprawy Elbląskiej oraz ul. Radomską. Usytuowanie zawodów w ścisłym centrum Starego Miasta zapewni zawodnikom niesamowite wrażenia oraz wsparcie kibiców.

Trzy dystanse do wyboru

W sezonie 2022 w Elblągu zawodnicy będą mogli kolejny raz rywalizować na jednym z trzech dystansów: 1/2 IM, czyli 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegu, 1/4 IM (0,95 km – 45 km – 10,55 km) oraz 1/8 IM (0,475 km – 22,5 km – 5,275 km). W Elblągu, tak jak podczas innych imprez cyklu, będzie można wziąć udział w rywalizacji indywidualnej, jak i sztafecie triathlonowej, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. To świetna okazja na spędzenie aktywnego weekendu z przyjaciółmi! 

10 000 zł do zgarnięcia

Od 2018 roku podczas Garmin Iron Triathlon w Elblągu odbywa się dodatkowa rywalizacja nazwana #breaking1h50’ w przypadku mężczyzn i #breaking2h wśród kobiet rywalizujących na dystansie 1/4 IM. Pierwszy zawodnik, który złamie magiczną barierę czasu wyjedzie z Elbląga bogatszy o 10.000 zł, co z uwagi na zmiany w trasach kolarskiej i biegowej może być w tym roku ułatwione.  

Miasto doskonałe do aktywnego wypoczynku

Elbląg to doskonałe miejsce do spędzenia rewelacyjnego weekendu. Najstarsze miasto w województwie warmińsko-mazurskim ma do zaoferowania nie tylko mnóstwo pamiątek historii, ale i wiele atrakcji jak najbardziej współczesnych. Latem znajdziemy tutaj wiele możliwości korzystania z aktywnego wypoczynku nie tylko na lądzie, ale także na wodzie. Warto wybrać się na wycieczkę kajakową lub wycieczkę statkiem do rezerwatów przyrody Jezioro Druzno i Zatoka Elbląska. Na miłośników innego sportu niż triathlon czekają w mieście możliwości uprawiania m.in. żeglarstwa, windsurfingu, jazdy konnej i paintballu. Uwagę należy zwrócić na przepiękną plaże Suchacz, na której można się poczuć jak na włoskiej riwierze. Jest to również świetne miejsce wypadowe do Trójmiasta, Malbork czy Fromborka.

Warto się również wybrać do elbląskiej Bażantarni – pięknego Parku Leśnego, który wchodzi w skład Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej. Tutaj przez moment poczujecie się jak w górach. Elbląg to idealne miejsce do organizacji imprez triathlonowych, a dzięki wyjątkowemu otoczeni można połączyć sportową rywalizację z krótkimi wakacjami. 

Imprezą towarzyszącą triathlonowi będą tradycyjnie zawody biegowe dla najmłodszych – Garmin Kids., które od wielu lat cieszą się w Elblągu wyjątkową popularnością. Zawody dla dzieci odbędą się na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).

W przeddzień zawodów okazja do innej rywalizacji

16 lipca, w przeddzień zmagań triathlonistów, odbędą się również zawody pływackie Aqua Speed Open Water Series.  Pływacy biorący udział w rywalizacji będą mieli do wyboru jeden z trzech dystansów: ok. 0,95 km (limit czasu: pół godziny, ok. 1,9 km (limit czasu: 1 godzina) oraz ok. 3,8 km (limit czasu: 2 godziny). Na wszystkich dystansach AQUA SPEED Open Water Series obowiązywać będzie rolling start. Meta znajdować się będzie po wyjściu z wody, po minięciu bramy mety. AQUA SPEED Open Water Series to nie tylko impreza sportowa dla dorosłych pływaków. Dzieci i młodzież będą mogły wystartować w AQUA SPEED Junior. 

W zależności od wieku, będą mogły sprawdzić swoje umiejętności pływackie na trzech dystansach: 100 m (6-7 lat), 200 m (8-11 lat), 475 m (12-13 lat).

Wszelkie informacje dot. imprez znajdują się na stronach internetowych www.irontriathlon.pl oraz www.openwaterseries.pl. Bieżące informacje znajdują się również na Facebookowych profilach imprezach – Garmin Iron Triathlon oraz Aquaspeed Open Water Series

materiały prasowe

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X