Galeria

Garmin Iron Triathlon Brodnica w obiektywie GALERIA

Kolejnym przystankiem cyklu Garmin Iron Triathlon była Brodnica, gdzie rywalizowano na trzech dystansach. Prezentujemy wyścigi na kilku ciekawych ujęciach.

Jakub Kimmer zanotował kolejne zwycięstwo w tegorocznym cyklu Garmin Iron Triathlon. Tym razem pokonał trasę 1/2IM, w czasie 4:26:41. Wyprzedził Rafała Jaworskiego o 7:13. Podium uzupełnił Damian Kiczor (4:45:24). Na połówce wystartowały dwie zawodniczki. Szybsza okazała się Justyna Szweda. Zawodniczka z Krakowa zameldowała się na mecie, z wynikiem 5:31:57.

Na 1/4IM najszybszy okazał się Bartosz Banach. Wbiegł na metę, z czasem 1:57:51. Był jedynym zawodnikiem, który tego dnia złamał 2h na tym dystansie. Pawłowi Najmowiczowi zabrakło do tego 44 sekund. Podium uzupełnił Bartosz Latawiec. Zawodnik z Legionowa pojawił się na mecie, z wynikiem 2:10:43. Najlepsza wśród kobiet okazała się Karolina Jahnz. Pokonanie trasy zajęło jej 2:16:12. Udało się jej wyprzedzić Katarzynę Rumińską o 2:06. Podium uzupełniła Ewa Urbańska (2:23:41).

Na najkrótszym dystansie zawodów prym wiódł Karol Kozak. Zawodnik z Elbląga wbiegł na metę, z czasem 1:01:32. Wyprzedził Kamila Kołosowskiego o 2:05. Podium uzupełnił Piotr Trębacz (1:05:10). Najszybszą zawodniczką okazała się Kinga Lorek, choć na pływaniu z dobrej strony pokazała się Martyna Waśniewska, wychodząc jako pierwsza z wody. Mimo tego zawodniczka z Elbląga dogoniła ją na rowerze. Od tamtego momentu nie oddała już prowadzenia. W ten sposób Kinga Lorek zanotowała zwycięstwo, wbiegając na metę, z czasem 1:15:31. Na drugim miejscu wyścig zakończyła Emilia Wołyniec, tracąc do zwyciężczyni 1:22. Trzecia była Martyna Waśniewska (1:19:51).

Przemek Schenk
foto: Garmin Iron Triathlon

https://triathlonlife.pl/relacja-10xim-ostatnie-godziny-do-startu-pojawily-sie-pierwsze-problemy10/

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X