Wiadomości

Frodeno o Brownlee: On zawsze był dupkiem

Między Froden, a Brownlee doszło na mecie do spięcia. Brytyjczyk szturchnął Niemca, kiedy ten udzielał wywiadu telewizji ARD.

Jan Frodeno wygrał po raz trzeci mistrzostwa świata na Hawajach. Pobił także rekord trasy Ironman World Championship, który w 2018 roku ustanowił Patrick Lange. Nowy rekord wynosi teraz 7:51:13 i jest lepszy od poprzedniego o minutę i 26 sekund. Kiedy na mecie Jan udzielał wywiadu niemieckiej telewizji ARD z tyły szturchnął go Alistair Brownlee. Wtedy dziennikarz zapytał go:

– Brownlee Cię szturchnął. Czy on nie potrafi przegrywać?

Frodeno odpowiedział zdecydowanie:

Nie. On zawsze był dupkiem. Nigdy się nie rozumieliśmy. I raczej nie będziemy.

To nie była jedyna konfliktowała sytuacja między Brownlee, a Frodeno podczas tych zawodów. Już podczas rywalizacji na rowerze kilka razy ze sobą rozmawiali. Niemiec miał mieć pretensję, że rywal wiezie się na kole i nie daje zmian. Natomiast kiedy Alistair wbiegł na metę miał mieć pretensje do Jana, że ten nie poczekał na niego, kiedy on musiał zmienić koło.

Komentarze w niemieckich mediach

Niemieckie media całej tej sytuacji poświęcają dużo uwagi. Wypowiadają się także fani obu zawodników. Zarówno w Niemczech, jak i w Wielkiej Brytanii nie brakuje w mediach społecznościowych komentarzy. U naszych zachodnich sąsiadów przeważają opinie, że obaj zawodnicy nie przepadają za sobą, mimo że znają się od wielu, wielu lat.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X