Wiadomości

Frajda dla debiutantów i miłośników triathlonu

Pogoda nie odstraszyła sympatyków triathlonu, którzy uczestniczyli 5 maja 2019 roku w odbywających się po raz piąty na terenie Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku zawodach triathlonowych o Puchar Rektora.

Formuła zawodów określana supersptintem MTB składała się z następujących konkurencji: 600m pływania na pływalni sportowej, 15 kilometrów na rowerze MTB po malowniczej trasie na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz z 3kilometrowego biegu na stadionie lekkoatletycznym.

 

Wygrało doświadczenie

Podobnie jak w zeszłym roku pierwsze miejsca na podium wśród mężczyzn i kobiet utrzymali Kinga LOREK z MKS TRUSO ELBLĄG oraz Michał WYSŁOUCH F3TEAM z Gdańska. Oboje również poprawili swoje zeszłoroczne czasy. W przypadku rywalizacji męskiej zwyciężyło doświadczenie.

– Więcej czasu spędziłem w strefie zmian, co w efekcie końcowym wyszło na plus. Chłodna aura zmusiła mnie do założenia dodatkowego ubrania co pozwoliło mi na komfortowe i szybkie przejście z roweru na bieganie. Jeden z moich rywali tego nie zrobił i jego zaoszczędzony czas w pierwszej strefie zmian stopniał podczas zdejmowania zgrabiałymi rękoma butów i kasku – powiedział Michał Wysłouch, właściwie człowiek – instytucja, zawodnik – trener – społecznik.

 

Jako zawodnik reprezentował F3Team, jako trener kibicował podopiecznym z Tri Talent Team, a jako społecznik i nauczyciel wychowania fizycznego zaangażował w sport i namówił do pierwszego startu uczniów i ich rodziców ze Szkoły Gedanensis w Gdańsku, gdzie pracuje. Stratowały sztafety rodzinne, a kilkoro dzieci debiutowało w aquathlonie.

 

W pozostałych kategoriach wiekowych poznaliśmy następujących zwycięzców:

M14 BORYNA Bartek, TRI TALENT TEAM GDAŃSK

M16 HORSTEN Bastian TRI TALENT TEAM GDAŃSK

K18 LOREK Kinga MKS TRUSO ELBLĄG

M18 KRZEMIŃSKI Jakub BIKE U UP – EUROPELL, GDAŃSK

K30 STACHAŃCZYK Wiesia ACTIVE-IT KOMPUTERYMARKOWE.PL, GDYNIA

M30 WYSŁOUCH Michał F3TEAM, GDAŃSK

K40 JAROSIEWICZ Gosia GDAŃSK

M40 FELON Michał ZDROWY ROWER, GDYNIA

M50 PODHORODECKI Arkadiusz ETT – ELBLĄG TRIATHLON TEAM

K 60+ WŁOCH-WISZNIOWSKA Barbara GDYNIA

M60+ DRAPELLA Dariusz CZAJA TRAINING SYSTEM, GDAŃSK

http://wyniki.b4sport.pl/v-triathlon-gdansk-o-puchar-rektora-awfis-2019-indywidualnie/e1709.html

Odkrywamy talenty

Podczas rywalizacji indywidualnej można było też obserwować młode talenty triathlonu w kategorii młodzik tj. M 14 oraz junior młodszy tj. M16. W obu tych kategoriach wystartowali tylko chłopcy, spośród których na podium stanęli reprezentanci Tri Talent Team.

– Od samego początku ścigałem się z zawodnikiem z sąsiedniego toru, z którym również na zmianę wyprzedzaliśmy się podczas kolejnych pętli rowerowych. Na stadionowym tartanie udało mi się dogonić mojego rywala i wygrać z około 50 sekundową przewagą – podsumował rywalizację zwycięzca w kat. junior młodszy (M16) Bastian Horsten.

Z kolei mimo kilkumiesięcznej niedyspozycji zdrowotnej na trzy tygodnie przed zawodami wrócił do rywalizacji sportowej Bartek Boryna i stanął na podium w kat. Młodzik (M14).

 

W grupie raźniej

Startom indywidualnym towarzyszyła możliwość wystartowania w sztafecie oraz odrębną kategorię stanowiły zmagania sztafet firmowych. Dystanse poszczególnych konkurencji pozostały bez zmian. Wśród sztafet firmowych pierwsze miejsce zajęła reprezentacja BAYER LIFE TEAM z Moniką OŻAROWSKĄ (pływanie), Mateuszem ŻYWULSKIM (rower) i Patrykiem PISARSKIM (bieg). W zmaganiach uczestniczyli również przedstawiciele takich firm jak BR MEBLE TEAM, ASPIRE czy ENERGA INVEST.

 

Wyniki sztafet firmowych:

http://wyniki.b4sport.pl/v-triathlon-gdansk-o-puchar-rektora-awfis-2019-sztafety-firm/e1711.html

 

Z kolei wśród sztafet open na pierwszym miejscu podium stanęli Mateusz ŻYLEWICZ (pływanie), Patryk SIENKIEWICZ (rower) i Przemysław TRZASKA (bieg) z DREAM TRI TEAM.

 

Wyniki sztafet open:

http://wyniki.b4sport.pl/v-triathlon-gdansk-o-puchar-rektora-awfis-2019-sztafety-open/e1710.html

 

Aquathlon, pierwszy krok do triathlonu

W tym roku pomyślano o najmłodszych. Nowością był I Aquathlon Gdańsk. Rywalizacja została zaplanowana na dystansie  200 m pływania na basenie oraz  1000 m biegu na stadionie, po których to obiektach wcześniej poruszali się dorośli. Tym razem rodzice kibicowali pociechom. W zawodach startowały dzieci w wieku 10-11 i 12-13.

 

Wyniki aquathlonu:

M10 BIENKOWSKI Mateusz UKS ŻABIANKA GDAŃSK

K10 GWAZDACZ Karolina UKS ŻABIANKA, BORKOWO

M12 MAZUR Adam, GDAŃSK

K12 NIEWIADOMSKI Sophie MKP KOLOBRZEG, GRZYBOWO

 

http://wyniki.b4sport.pl/i-aquathlon-gdansk-o-puchar-rektora-awfis-2019/e1712.html

– Tam gdzie mieszkaliśmy, we Francji, triathlon dziecięcy jest dużo bardziej rozwinięty niż w Polsce czego bardzo żałuję – powiedział tata Sophie Niewiadomski zwyciężczyni K12, która swoją przygodę z triathlonem rozpoczęła w wieku 9 lat. – Ogólnie tu w Polsce uważa się, że triathlon jest bardzo ciężkim sportem i wymagającym bardzo dużego wysiłku. Ale myślę, że jeśli jest on rozsądnie prowadzony i treningi są odpowiednio rozłożone, to jest sportem bardzo rozwojowym – dodał dumny tata, który specjalnie na aquathlon do Gdańska przyjechał z córką aż z Kołobrzegu.

Niedzielne zawody to pierwsza z serii EVO Triathlon. Zainteresowani mogą się zapisać na kolejne z serii, które odbędą się w następujących terminach:

 

Evo Triathlon Kartuzy (2 czerwca)

Evo Triathlon Chmielno (27-28 lipca)

Evo Triathlon Krynica Morska (1 września)
 

Zapisy pod adresem: https://b4sportonline.pl/Triathlon_FSCND/index

 

Joanna Wiśniewska

Materiały prasowe organizatora

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X