Wiadomości

Fizjoterapeuci wracają do pracy

Podczas konferencji prasowej Mateusz Morawiecki poinformował o kolejnych rozluźnieniach w obostrzeniach. Do pracy mogą wrócić m.in.: fizjoterapeuci.

– Poluźnienia w obostrzeniach obejmie też bardzo ważny obszar służby zdrowia, jaką jest rehabilitacja. Po konsultacjach z Ministerstwem Zdrowia podjęliśmy taką decyzję, ze względu na duże znaczenie tych zabiegów dla zdrowia – mówił podczas konferencji prasowej Premier Mateusz Morawiecki. 

Co na to fizjoterapeuci?

– To jest bardzo dobra decyzja. Mieliśmy bardzo duże zainteresowanie. Nawet lekarze zgłaszali się do fizjoterapeutów – mówi Aleksandra Przytulska z FizjoLab. – Jeśli niedługo zamierzają otworzyć salony kosmetyczne oraz fryzjerskie, to myślę, że większym priorytetem jest rehabilitacja, niż zrobienie paznokci lub fryzury. Otworzyliśmy gabinet w poniedziałek dla pilnych pacjentów. Jeśli oni nie będą mieli rehabilitacji, to może negatywnie wpłynąć na ich zdrowie lub mogą mieć powikłania. Na ten moment mamy obłożony cały grafik – dodaje.

Jak są przestrzegane zasady sanitarne?

– Obecnie mamy założone maseczki i rękawiczki. Do tego pacjenci też mają maseczki. Klamki są dezynfekowane po każdym pacjencie. Na 112 metrach kwadratowych, które mamy, przyjmuje jeden fizjoterapeuta i jest jeden pacjent – opisuje Aleksandra Przytulska. – Jest rotacja między gabinetami. Podczas każdej godziny dyżuru fizjoterapeuta przyjmuje w innym gabinecie, żeby poprzednie pomieszczenie zdążyło się wywietrzyć.  

Przemysław Schenk
foto: Youtube

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X