Wiadomości

Finały MŚ w triathlonie 2023 przyznane Hiszpanii

Pontevedra będzie miastem gospodarzem finału mistrzowskiego cyklu World Triathlon. W 2022 roku impreza ta odbędzie się w Adu Dhabi. 

Mistrzowie świata zostaną ukoronowani w triathlonie w kategoriach: elity, U23 i para tri. Do tego dochodzi rywalizacja AG na dystansach standard i super sprint.

Finał MŚ jest jednym z głównych punktów kalendarza World Triathlon. Dotychczasowymi gospodarzami były takie miasta jak Londyn, Budapeszt, Pekin, Auckland, Chicago, Gold Coast, Lozanna i Edmonton. Kolejny planowany jest w Abu Dhabi w 2022 roku.

Zadowolenie po ogłoszeniu decyzji

Po przyznaniu Pontevedrze organizacji finałów MŚ w tri panowały dobre nastroje w hiszpańskiej federacji, czy MKOI.

– Cieszymy się, że Pontevedra powita najlepszych triathlonistów na świecie na finały mistrzostw w 2023 roku. W przeszłości miasto to było fantastycznym gospodarzem wielu zawodów cyklu World Triathlon – powiedział prezydent World Triathlon i członek MKOl, Marisol. Casado.

– Hiszpańska federacja była wspaniałym gospodarzem wielu wydarzeń. Jesteśmy zachwyceni, że będziemy mogli po raz pierwszy w naszym kraju przystąpić do finału. Pontevedra była gospodarzem multisportowych mistrzostw świata w 2019 roku. Javier Gomez Noya zdobył tytuł mistrza świata na długich dystansach przed tysiącami widzów w jednym z najbardziej pamiętnych wydarzeń w kalendarzu World Triathlon od lat – dodał Jose Hidalgo, prezydent federacji hiszpańskiej.

Przemek Schenk
źródło: triathlon.org
foto: triathlon.org

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
X