Wiadomości

Finał WTCS w Pontevedrze w 2023 roku

World Triathlon ogłosiło, gdzie w przyszłym sezonie odbędą się finały World Triathlon Championship.

Wybór padł na hiszpańską Pontevedrę, gdzie dwa tygodnie temu odbył się Puchar Świata. Wydarzenie pełniło funkcję „testową” i było sprawdzianem przed przyszłorocznym finałem serii.

Cztery dni rywalizacji

Finał WTCS Pontevedra jest zaplanowany na 20-24 września 2023 r. O miano mistrzów świata na dystansie standard ścigać się będzie elita mężczyzn i kobiet w triathlonie, zawodnicy U23, paratriathloniści oraz amatorzy w poszczególnych kategoriach wiekowych. Ponadto age-grouperzy wystartują także na dystansie supersprint, podczas którego zawalczą o tytuł najlepszych na świecie. Kolejnym wyścigiem, jaki rozegra się w ramach WTCF w Pontevedrze będą mistrzostwa świata w aquabike’u na dystansie standard dla grup wiekowych.

Pontevedra wielokrotnie pokazała, ostatni raz zaledwie kilka tygodni temu, że ma wszystko, aby zorganizować zawody triathlonowe na najwyższym poziomie. Cieszymy się, że wrócimy tutaj na finały mistrzostw w 2023 roku. To miasto udowodniło, że jest fantastycznym gospodarzem wielu imprez w kalendarzu World Triathlon. Jestem pewien, że będzie przygotowane na przyjęcie najlepszych triathlonistów z całego świata – powiedział Marisol Casado, prezydent World Triathlon i członek MKOl.

Punkt kulminacyjny kalendarza

Finały mistrzostw to klejnot w koronie rocznego kalendarza World Triathlon. Dotychczasowymi gospodarzami były takie miasta jak Londyn, Budapeszt, Pekin, Auckland, Chicago, Gold Coast, Lozanna i Edmonton, kolejny planowany jest w Abu Dhabi w 2022 roku.

Ścigałem się prawie we wszystkich finałach World Triathlon w jednych z najbardziej niesamowitych miast na całym świecie, ale słowa nie są w stanie opisać, jak bardzo jestem podekscytowany tym, że małe miasteczko, takie jak Pontevedra. Moje rodzinne miasto  znajdzie się teraz w czołówce miast gospodarzy zawodów triathlonowych. Znam miasto, organizatorów i mogę obiecać, że wszyscy jesteśmy gotowi na zorganizowanie najważniejszego triathlonu na świecie w 2023 roku – powiedział pięciokrotny mistrz świata i lokalny bohater, Javier Gomez Noya.

Przemek Schenk
źródło: triathlon.org
foto: triathlon.org

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X