KinożerTOP

Filmy na te trudne czasy i nie tylko

Trwa pandemia koronawirusa. To wymusza wiele ograniczeń m.in.: treningowych. Wielu z nas już wcześniej pokochało trenażer. Inni właśnie to robią. Dla wszystkich przygotowaliśmy TOP10 filmów sportowych, które umilą treningi.

Wielki Mike. The Blind Side (The Blind Side, 2009)

Film w emocjonujący sposób przedstawia prawdziwe losy Michaela Ohera. Bezdomny chłopiec, dzięki pomocy życzliwej rodziny odkrywa talent do sportu. Po pokonaniu wielu przeszkód realizuje cel. Zostaje zawodową gwiazdą futbolu amerykańskiego. Jego historia może być doskonałą inspiracją do spełnienia marzeń. Nie wyklucza tego sytuacja materialna. Do realizacji celów wystarczy determinacja oraz odpowiednie otoczenie. Każdy kto ma wątpliwości, czy warto dążyć do realizacji marzeń, powinien obejrzeć ten film.

wielki mike

Surferka z charakterem (2011)

Film jest inspirowany prawdziwą historią surferki Bethany Hamilton. Kiedy miała 13 lat, straciła ramię w wyniku ataku rekina. Dotychczasowe życie dziewczyny zmienia się bezpowrotnie. Musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Dzięki pomocy rodziców Bethany udaje się wrócić do sportu. Ten film pokazuje, że mimo przeciwności losu, warto spełniać marzenia. Nie należy się poddawać.

surferka

Reggae na lodzie (1993)

Film jest oparty na prawdziwej historii pierwszej jamajskiej drużyny bobsleistów, która wystąpiła na zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Marzeniem czwórki ludzi jest występ na najważniejszej imprezie sportowej. W tym celu postanawiają uprawiać bobsleje. Musieli zmagać się z wieloma trudnościami oraz z brakiem wiary w sukces ze strony otoczenia. Tym bardziej że Jamajka nie miała nic wspólnego z tym sportem. Zatrudniają trenera. To były bobsleista. Początkowo nie chciał podjąć się zadania, Z czasem postanowił pomóc młodym sportowcom. Dzięki ciężkiemu treningowi spełnili marzenie.
Kultowa historia jamajskich bobsleistów pokazuje, że wszystko jest możliwe. Może to być inspiracja dla każdego, kto wątpi w powodzenie z pozoru nawet niemożliwych do realizacji marzeń.

reagge

Ali (2001)

Ekranizacja historii jednego z najlepszych bokserów w historii – Muhammada Aliego. Film opowiada o młodym bokserze, który osiąga sportowe sukcesy. Z czasem walczy nie tylko z przeciwnikami na ringu. Rzuca wyzwanie państwu oraz systemowi społecznemu. Odmawia odbycia służby wojskowej. Zostaje pozbawiony prawa do uprawiania sportu w USA. Jednak się nie poddaje. Walczy w obronie własnych przekonań. Łączy to z dalszymi walkami bokserskimi.
Ten film udowadnia, że należy walczyć o swoje prawa i przekonania. Silną wolą oraz determinacją można osiągnąć wiele.

ali

Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem (2017)

Historia najważniejszego turnieju w życiu dwóch najwybitniejszych tenisistów wszech czasów. Film ukazuje nie tylko wydarzenia na korcie. Widzowie poznają kulisy legendarnej rywalizacji dwóch największych gwiazd tenisa. Pokazuje, jaką cenę ma odniesienie sukcesu.
Ta historia uświadamia, że sport to nie tylko tytuły mistrzowskie i zwycięstwa. Trzeba przejść przez ciężkie treningi oraz pokonać w pewnym sensie samego siebie.

ernoe/borg

Seria Rocky (1976 – 2006)

Kultowa seria sześciu filmów przedstawiających historię fikcyjnego boksera Rocky’ego Balboa. Mało znany bokser nagle dostaje szansę walki o pas mistrzowski. Skazywany na porażkę zaskarbił sympatię fanów za wolę walki. Wygrywa z Apollo Creedem w rewanżu. Po walce zostają przyjaciółmi. Rocky toczy walki z kolejnymi groźnymi rywalami. Przechodzi też kryzysy w bogatej karierze bokserskiej oraz w życiu prywatnym. Po zakończeniu kariery postanawia otworzyć restauracje w rodzinnym mieście. Jednak po kilku latach zostaje zmuszony do powrotu na ring na ostatnią walkę. Tak jak w najlepszych czasach kariery, Rocky ostatni raz zaskoczył wszystkich postawą w ringu. Pomimo przegranej był zwycięzcą publiczności.
Ta filmowa seria jest obowiązkowa dla każdego fana sportu. Sceny treningów są doskonałą motywacją dla ludzi chcących rozpocząć wszelką aktywność fizyczną. Historia jest skonstruowana w prosty sposób. Pomimo wszelkich przeciwności, główny bohater wychodzi zwycięsko. Nawet kiedy walkę zwyciężył jego przeciwnik.

rocky

Wykiwać klawisza (2005)

Film w humorystyczny sposób pokazuje historią fikcyjnej gwiazdy amerykańskiego futbolu Paula Crewe. Trafia do więzienia. W zamian za obietnicę wyjścia na wolność dostał od naczelnika zadanie. Musi przygotować skazanych do meczu przeciwko strażnikom. Kto wyjdzie zwycięsko z tego starcia?
W tym filmie obok Adama Sandlera pojawia się wiele znanych wrestlerów m.in.: Steve Austin, Kevin Nash oraz zawodnik sztuk walki Bobb Sapp. Ta historia jest połączeniem sportu z dawką dobrego humoru.

wykiwać-klawisza

Sezon rezerwowych (2000)

Historia drużyny zbudowanej z amatorów oraz niespełnionych zawodników, którzy mają zastąpić strajkujących graczy. Nowy zespół jest trenowany przez charyzmatycznego trenera. Trzyma dyscyplinę oraz ufa wybranym graczom. Na pozór przypadkowa zbieranina różnych osobowości zaskakuje wszystkich. Na czele z rozgrywającym Shanem Falco zaczynają wygrywać mecze. Jednak w pewnym momencie do drużyny postanawia wrócić jeden ze strajkujących zawodników…
Film pokazuje, że nie są ważne wybitne umiejętności, lecz zgranie oraz zaufanie w zespole. To jest niezbędne do osiągnięcia założonych celów.

rezerwowi

Kręglogłowi (1996)

Mistrz gry w kręgle, Roy Munson (Woody Harrelson) zwycięża w wielkim turnieju bowlingowym, pozostawiając w tyle swojego głównego rywala Erniego McCrackena (Bill Murray). Ten mści się na Royu, doprowadzając go do trwałego kalectwa. Po 17 latach Roy próbuje powrócić do kariery profesjonalnego bowllera. A to za sprawą pewno amisza, którym sekretnym hobby jest gra w kręgle.
Film warty obejrzenia nawet podczas rodzinnego treningu lub już po w ramach regeneracji. Przygoda z Roy’em niejednego rozbawi, ba może i zachęci co niektórych do wyjścia na kręgle?

kregloglowi

Zapaśnik (2008)

Zawał serca zmusza Randy’ego (Mickey Rourke)  “The Rama” Robinsona do porzucenia zapasów. Randy stara się stanąć na nogi i ułożyć życie na nowo. Jednak praca w sklepie nie daje mu takiej satysfakcji jak walki na ringu.  Nawiązuje romans z striptizerką (Marisa Tomei) i próbuje odzyskać miłość córki. Brak adrenaliny i presji coraz bardziej pogrąża go w szaleństwie. Postanawia zmierzyć się ostatni raz z dawnym rywalem. Choć wie, że może być to ostania rzecz, jaką zrobi w życiu.…
Prawdziwie wzruszający film z bohaterem, którego każdy polubi od pierwszej minuty. Warto sięgać po swoje, ale czasami skutki mogą być opłakane.

zapasnik

A wy jakie filmy polecacie podczas treningu lub po? Piszcie w komentarzach!

Przemek Schenk
foto: filmweb

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X