Wiadomości

Ewa Bugdoł zadebiutuje w Olsztynie w roli pilotki niedowidzącej Angeliki

Angelika Biedrzycka i Ewa Bugdoł podczas mistrzostw Europy w Olsztynie wystartują podczas  paratriathlonu. Sprawdziliśmy jak wyglądają przygotowania. Triathlonistka przesłała nam video ze wspólnych treningów. 

W ostatnim czasie sporo działo się w życiu Ewy Bugdoł. W zeszłym roku wyszła za mąż. Do tego jako pilotka Angeliki Biedrzyckiej zdobyła brąz w mistrzostwach Europy w kolarstwie oraz dwa brązowe medale na mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym.

W zeszłym roku sporo się działo w moim życiu prywatnym. Wyszłam za mąż i miałam w tym okresem wiele dodatkowych spraw do ogarnięcia i pozałatwiania. Oczywiście nie mogę narzekać, bo to był dla mnie najszczęśliwszy okres w życiu. Pomimo tego wystartowałam w Mistrzostwach Polski na dystansie ½ IM w Poznaniu, zaraz po moim miesiącu miodowym. Bez większych przygotowań zdobyłam czwarte miejsce w open i 3 miejsce w kategorii elita. Na początku sezonu zajęłam też drugie miejsce w triathlonie w Suszu. Do tego doszły sukcesy z Angeliką Biedrzycką. Jako pilotka zdobyłam z nią brąz na mistrzostwach Europy w kolarstwie oraz dwa brązowe medale na mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym – mówiła Ewa Bugdoł, w rozmowie z TriathlonLife.pl.

Debiut jako pilotka na ME w Olsztynie, w paratri

Już w najbliższy weekend Ewa Bugdoł wystartuje w Mistrzostwach Europy w Olsztynie. Choć nie indywidualnie, a jako pilotka niedowidzącej Angeliki Biedrzyckiej. To będzie debiut dla Bugdoł w takiej roli, w triathlonie. W ostatnim czasie obie miały okazję do wspólnych treningów.

Jestem niezmiernie podekscytowana, bo będzie to pierwszy mój start w roli pilotki w triathlonie z zawodniczką niedowidzącą Angeliką Biedrzycką. W zeszłym roku wspólnie przygotowywałyśmy się  do Mistrzostw Europy w kolarstwie szosowym na tyle skutecznie, że wywalczyłyśmy brązowy medal ze startu wspólnego. Angelika jest utalentowaną i bardzo ambitną zawodniczką, która jestem przekonana, może jeszcze wiele osiągnąć nie tylko w sporcie. Przy starcie w zawodach triathlonowych dochodzą co prawda dwie dodatkowe dyscypliny i niestety w zeszłym roku Angela przeszła poważną operację stawu biodrowego, ale powalczymy – opowiada Ewa Bugdoł, specjalnie dla TriathlonLife.pl.

Musi się teraz niestety uzbroić w cierpliwość i determinację, żeby ponownie wrócić do sportu na najwyższym poziomie. Optymizmem napawa fakt, iż aktualnie podczas obozu w Polanicy Zdroju, na którym wspólnie trenujemy, ta forma po operacji oraz pełen trening triathlonowy przebiega bardzo dobrze. Zdajemy sobie jednak sprawę, że czasu do startu mamy bardzo mało. Skupiamy się na elementach technicznych jak ćwiczenia strefy zmian, wybieg z wody, zdejmowanie pianki, wsiadanie i zsiadanie z tandemu. Wspólne pływanie i bieganie na lince oraz dostosowanie mojego tempa pływackiego i biegowego do Angeliki. Ćwiczymy także elementy techniczne w kolarstwie, takie jak nawrotki na drodze i zakręty, ponieważ będzie ich bardzo wiele na trasie Mistrzostw Europy w Olsztynie. Jestem pewna, że na ten start uda nam się przygotować, by być najlepszą wersją siebie, aby walczyć o jak najlepsze miejsce na mecie – dodała Bugdoł, relacjonując przygotowania do ME specjalnie dla TriathlonLife.pl.

Kim jest Ewa Bugdoł?

Ewa Bugdoł jedna z najbardziej doświadczonych triathlonistek w Polsce. Jest członkinią klubu WLKS Kmicic Częstochowa.  Co ważniejsze, sukcesywnie wykorzystuje potencjał. Odzwierciedlają to jej wyniki. Jako pierwsza Polka w historii trzy razy z rzędu znalazła się na pierwszym miejscu w Światowym Rankingu Kobiet na pełnym dystansie. Do tego jest dziewięciokrotną Mistrzynią Polski na tym dystansie. Wygrywała w latach 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016 i 2020. Jest Mistrzynią Europy ETU Challenge Poznań z 2016 roku.  Jednak Ewa Bugdoł zanotowała dobre wyniki nie tylko na pełnym IM. W sezonie 2019 podczas mistrzostw Europy w Targu Mures zdobyła srebrny medal na dystansie średnim.

Przemek Schenk
foto i video: materiały prywatne

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X