Wiadomości

Ewa Bugdoł rozważa walkę o Igrzyska Olimpijskie w Tokio

Zawody są przekładane lub odwoływane. Wszelkie rankingi m.in. na igrzyska olimpijskie są zamrożone. Ewa Bugdoł przez pandemię COVID-19 rozważa… walkę o olimpijską kwalifikację.

–  Sytuacja epidemiologiczna w Polsce, ale też na świecie zmienia się bardzo dynamicznie. Z powodu przełożenia Igrzysk Olimpijskich w Tokio teoretycznie pojawiała się możliwość zdobycia kwalifikacji. Dlatego postanowiłam wykorzystać tę szansę – przyznaje Ewa Bugdoł. – Przy obecnych ograniczeniach jasnym stało się, że nie ma szans na dobre przygotowanie się do występów na dystansie długim. Można jednak z powodzeniem pokusić się o zrobienie formy do startów na tzw. dystansie olimpijskim. Czy to się uda? Zobaczymy. Czas pokaże. Obecna sytuacja niekoniecznie jest zależna ode mnie – dodaje.

Najważniejszy jest cel

– Najważniejszy dla sportowca jest cel. Obecnie w dobie epidemii wszytko się zmienia – twierdzi Ewa Bugdoł. – Trzeba na nowo wyznaczyć kierunek oraz opracować plan możliwy do zrealizowania, aby treningi i włożona w nie ciężka praca miały sens.

bugdoł

Kim jest Ewa Bugdoł?

Ewa Bugdoł jest jedną z bardziej utalentowanych triathlonistek w Polsce. Jest członkinią klubu WLKS Kmicic Częstochowa.  Co ważniejsze, sukcesywnie wykorzystuje potencjał. Odzwierciedlają to jej wyniki. Jako pierwsza Polka w historii trzy razy z rzędu znalazła się na pierwszym miejscu w Światowym Rankingu Kobiet na pełnym dystansie. Do tego jest ośmiokrotną Mistrzynią Polski na tym dystansie. Wygrywała w latach 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 i 2016. Jest Mistrzynią Europy ETU Challenge Poznań z 2016 roku.  Jednak Ewa Bugdoł notuje dobre wyniki nie tylko na pełnym dystansie. W sezonie 2019 podczas mistrzostw Europu w Targu Mures zdobyła srebrny medal na dystansie średnim. Do tego w zeszłym roku zajęła pierwsze miejsce w rankingu ITU na dystansie długim. W sumie uzbierała  760.93 pkt.

Przemysław Schenk
foto: materiały prywatne

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

2 komentarze

  1. Redakcjo Triathlonlife,
    Prosimy w takim razie o zapytanie p. Ewy Bugdol w jaki sposób chce to zrobić. Warto też wrzucić wtedy obecny ranking ITU z obecną punktacją zawodniczki, aby przybliżyć jakie ma szanse.

  2. Na olimpiade to trzeba mieć poziom. Zejdzmy na ziemię. Juz było kilka naszych zawodniczek i co. Jak jechać to z jakimiś szansami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X