Wiadomości

ETU Sprint Triathlon European Cup: Europejska czołówka i silna reprezentacja Polski

– Ostatnie tygodnie solidnie przepracowałam. Jestem spokojna i skupiona. Olsztyn to piękne miasto. Bardzo się cieszę, że chociaż raz w roku mogę wystartować, podczas Pucharu Europy w kraju. Dodatkowo usłyszę doping polskich kibiców. Już się nie mogę doczekać – mówi TriathlonLife.pl podekscytowana Marta Łagownik.

– Czuje się dobrze przed zawodami. Moim celem jest zdobyć pierwsze punkty w rankingu ITU – twierdzi Maciej Bruździak. – Do tego chcę zebrać kolejne doświadczenie, które pozwoli mi rozwijać się w triathlonie. Nastawiony jestem bardzo pozytywnie, ponieważ treningi i starty kontrolne przebiegały zgodnie z planem. Z tego względu najbliższe zawody są najlepsza okazją do sprawdzenia się w rywalizacji z zawodnikami wysokiej klasy.

– Moje samopoczucie jest bardzo dobre. Traktuje te zawody poważnie. Jestem wypoczęty, świeży i gotowy na ściganie na najwyższych obrotach – ogłasza gotowość przed startem Piotr Ławicki –  Mam jeden cel. Chce wypaść jak najlepiej poprawiając dotychczasowy najlepszy wynik na Pucharze Europy. Wiem, że mój poziom sportowy nie pozwala jeszcze na rywalizację o najwyższe lokaty. Dlatego chce pokazać się z jak najlepszej strony – dodaje.

– Start w Olsztynie traktuje treningowo. Będzie on przystankiem do Mistrzostw Europy w Weert – zapowiada przed startem Mistrzyni Świata w aquathlonie z Pontevedry Alicja Ulatowska. – Ostatnio miałam sporo startów oraz podróży. Dlatego czasu na trening było mało. Teraz jest podobnie przed Mistrzostwami Europy. To powodowało, że do Olsztyna lecę z treningu. Czuję się dobrze, ale jestem trochę zmęczona, bo nie odpuszczamy. Bardzo się cieszę na sobotnie ściganie, tutaj na takiej rangi zawodach oraz w kraju. Chcę wykonać, jak najlepszą pracę i dbać o szczegóły. Na pewno będzie świetna atmosfera. Mam nadzieję, że kibiców będzie sporo. Dobry moment na promocję triathlonu w Polsce.

– Jestem zdrowy. Nie ma super formy, ale nie jest źle. Wszystko okaże się w sobotę – szczerze o dyspozycji Tomasz Szala. – To będzie z pewnością impreza triathlonowa na najwyższym poziomie sportowym w tym sezonie w naszym kraju. Moim celem jest zdobycie punktów ITU. Chce dać z siebie wszystko i uniknąć hipotermii.

– Po ostatnim zgrupowaniu zredukowałem zdecydowanie liczbę jednostek treningowych. Przez ostatni tydzień wykonywałem maksymalnie dwa treningi dziennie. W Hiszpanii trenowaliśmy bardzo ciężko. Teraz pora na odpoczynek. Taka jest kolej rzeczy. Mimo nieudanej "połówki" w Salou, jestem gotowy do kolejnego startu na wysokim poziomie. Mam nadzieję, że w sobotę będą bardzo ciężkie warunki. Będę mógł wykorzystać swoje mocne strony – mówi z nadzieją Tomasz Brembor.

Już w sobotę 18 maja 2019 roku w Olsztynie okaże się czy dobre nastroje reprezentantów Polski przełożą się na wyniki. Na pewno duży doping kibiców doda sił zawodnikom na trasie. Zawodnicy będą rywalizować w kategoriach: juniorzy oraz elita.

 

Lista startowa Polaków:

Wysłuchał Przemysław Schenk
foto materiały prywaten i Szymon Gruchalski

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X