Wiadomości

Helle Frederiksen gwiazdą Enea IRONMAN 70.3 Gdynia

Kariera Helle Frederiksen to nieustające pasmo sukcesów. Dunka rozpoczęła swoją drogę od triathlonu olimpijskiego, gdzie zdołała pięciokrotnie zwyciężyć w zawodach z serii ETU European Cup. W zawodach ITU World Cup najwyżej została sklasyfikowana na drugim miejscu, a w 2012 roku spełniała marzenie, startując w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.

Od 2013 roku rywalizuje z sukcesami na dłuższych dystansach, mając na koncie 9 zwycięstw w serii IRONMAN 70.3 i nie schodząc z podium żadnych zawodów, w których uczestniczyła. W 2018 roku została mistrzynią świata podczas ITU Long Distance Triathlon World Championships, natomiast w 2014 roku – podczas Challenge Bahrain – ustanowiła niepobity do dzisiaj kobiecy rekord na dystansie 1,9 – 90 – 21,1 km, uzyskując rezultat 3:55:50. W 2017 roku finiszowała na 5. miejscu w IRONMAN 70.3 World Championships.
 

Kolejna top zawodniczka

– Niezmiernie cieszę się, że już kolejna zawodniczka z najwyższej światowej półki decyduje się na start w Gdyni. Po legendarnej Mirindzie Carfrae i dominującej w ostatnich latach Danieli Ryf, Helle Frederiksen to następne nazwisko, obok którego żaden miłośnik triathlonu nie może przejść obojętnie. To dowód na to, że Enea IRONMAN 70.3 Gdynia cieszy się dużym uznaniem nie tylko amatorów z całego świata, ale też najlepszych zawodowych triathlonistów – mówi Michał Drelich, dyrektor imprezy.

 

30 procent to obcokrajowcy

Na listach startowych gdyńskich zawodów znajduje się już niemal 3 tysiące zawodników, a zapisy nadal trwają. Na uwagę zasługuje wciąż rosnąca liczba zawodników z zagranicy:

– Na liście startowej mamy obecnie zawodników z 44 różnych krajów. Już niemal 30% uczestników Enea IRONMAN 70.3 Gdynia przyjeżdża do nas z zagranicy – mówi Piotr Jakóbik, dyrektor marketingu wydarzenia. – Poza rejestracją do rywalizacji sztafetowej, która została już zakończona, nadal można zapisać się na główny dystans, a także na sprint, gdzie zostało ostatnie 200 pakietów startowych. Dzieci i młodzież zapraszamy natomiast na Wiśniowski IRONKIDS Gdynia – dodaje.

 

Materiały prasowe

 

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X