Wiadomości

Enea Junior Poznań Triathlon: Uśmiechnięta impreza

Zawody Enea Junior Poznań Triathlon 2024 przeszły do historii z rekordową frekwencją i mnóstwem pozytywnej energii i niezapomnianych wrażeń !

Ósma edycja Enea Junior Poznań Triathlon, która odbyła się 22 czerwca 2024 roku na terenie Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji „Chwiałka”, zakończyła się wielkim sukcesem. Choć prognozy pogody zapowiadały deszcz, to ku radości wszystkich uczestników i organizatorów, ani kropla deszczu nie spadła, słońce dodało wydarzeniu blasku, a wszyscy uczestnicy doskonale się bawili w myśl hasła przewodniego tegorocznych zawodów- ” Marzenia Na Start”

Enea Junior Poznań Triathlon to największa w Polsce impreza multisportowa dla dzieci. W tym roku organizatorzy odnotowali rekordową frekwencję – na listach startowych w rywalizacji dzieci i sztafetach rodzinnych było blisko 800 osób.

Zawodnicy stworzyli niezapomnianą atmosferę pełną sportowej pasji i radości. Zawody były nie tylko okazją do sportowej rywalizacji, ale także do promowania aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród najmłodszych.

Na bogato

Na zawodników czekały przebogate pakiety startowe ufundowane przez sponsora tytularnego zawodów firmę Enea: czepki pływackie, workoplecaki, ręczniki, wodoodporne etui. Sponsor zawodów firma Pepco ufundowała zawodnikom koszulki, a partner wydarzenia Polski Związek Triathlonu profesjonalne paski startowe na numer startowy.

Dzieci w wieku od 1 do 15 lat miały szansę spróbować sił w triathlonie i aquathlonie, ciesząc się wsparciem licznych wolontariuszy oraz gorącym dopingiem kibiców. Dla bezpiecznego i sprawnego przeprowadzenia zawodów uczestnicy mieli do dyspozycji trzy strefy zmian i byli podzieleni na fale startowe 6-8 osób. Warto dodać, że podczas całych zmagań było blisko 100 fal startowych! 

W ramach zawodów odbył się również Family Poznań Aquathlon – sztafeta rodzinna, która dostarczyła wiele radości i wspaniałych wspomnień uczestnikom oraz ich bliskim.

Na potrzeby sztafety rodzinnej został opracowany specjalny regulamin: zespoły dwuosobowe składały się z dziecka i dorosłego członka rodziny zazwyczaj mamy albo taty. Rodziny same decydowały, kto biegnie a kto płynie. Wiek uczestników był przeliczany na sekundy i młodszego uczestnika dodawany do czasu końcowego, a dorosłego uczestnika odejmowany od czasu końcowego, tym samym emocje trwały nie tylko podczas startu, ale także podczas przeliczania rezultatu końcowego. 

Sponsorzy dopisali i wspierali

Impreza jak co roku była wspierana przez partnera strategicznego miasto Poznań, co dodatkowo podkreśla jej znaczenie w kalendarzu sportowych wydarzeń. Organizatorzy mogą też liczyć na ogromne wsparcie ze strony Posiru Poznań. Dzięki wsparciu sponsora tytularnego Enea, na terenie zawodów przygotowano specjalną strefę aktywności z różnorodnymi atrakcjami dla rodzin, podzielonymi na 3 moduły: nauka – z eksperymentami i warsztatami naukowymi, zabawa – gry planszowe, skimboard, fotobudka, malowanie twarzy oraz bezpieczeństwo – nauka udzielania pierwszej pomocy. Swoje strefy aktywności mieli również sponsorzy Veolia, w której można było m. in. stworzyć własną sadzonkę ziół oraz partner wydarzenia Polski Związek Triatlonu, gdzie mali sportowcy mogli spróbować triathlonu na specjalnych ergometrach pływackich i trenażerach rowerowych kończąc zmagania biegiem po wyznaczonej pętli kończąc tym samym symbolicznie projekt Tri Pop Promowany przez Polski Związek Triathlonu. Zawodnicy, którzy stanęli na podium w kategoriach , otrzymali atrakcyjne nagrody od sponsorów – GreenBike, Pepco i Decathlon.

Dodatkowo, zwycięska sztafeta rodzinna została uhonorowana voucherem na weekendowy pobyt w apartamencie GreenPark Resort w Szklarskiej Porębie, co stanowiło wyjątkową nagrodę za ich wysiłek i zaangażowanie.

W tym roku zawody ponownie wspierały też Aquanet, Dalpo, Fikołki- sale zabaw a także niezawodni wolontariuszu z klubu triathlonowego Posnania i ze Szkoły odzieżowej z Poznania. Enea Junior Poznań Triathlon to nie tylko zawody sportowe, ale przede wszystkim święto aktywności fizycznej, zdrowego stylu życia i rodzinnej integracji.

Organizatorzy już teraz zapowiadają kolejną edycję, która z pewnością dostarczy jeszcze więcej emocji i niezapomnianych przeżyć. Do zobaczenia za rok!

materiał prasowy

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X