Enea Ironman Gdynia. Wygrana Joakima Friska i Annick De Pooter

W Gdyni odbyła się też druga edycja Ironmana. Na starcie zameldowała się liczba grupa polskich AG, którzy chcieli wywalczyć dobre wyniki.

Warto przypomnieć, że pierwszą edycję Enea Ironman Gdynia wygrał debiutujący wówczas na pełnym dystansie – Christopher Pietruczuk. Pokonanie trasy zajęło mu 8:52:36.

Patrząc na listę startową, trudno było wskazać jednoznacznie faworyta wyścigu i zawodnika, który mógłby uzyskać lepszy czas od zeszłorocznego zwycięzcy. To tylko dodawało emocji podczas tej rywalizacji.

Wygrana Szweda

Najszybszy okazał się Joakim Fisk. Reprezentant Szwecji wbiegł na metę, z czasem 8:58:49. Był jedynym zawodnikiem, który złamał granicę 9h.

Wyprzedził Maćka Ogrodnika (9:07:21).

Nie ukrywam, że nastawiałem się na pierwsze miejsce. Jestem zaskoczony, że ktoś był ode mnie szybszy na biegu, zważywszy na to, że to moja najmocniejsza strona. Wszyscy zwalniali, a ja byłem pewny, że dobrze rozkładam siły. Najwyraźniej to nie starczyło i trzeba przyjechać za rok – mówił Maciej Ogrodnik, w rozmowie z TriathlonLife.pl.

Na trzecim miejscu wyścig zakończył Brytyjczyk Mark Tomlinson (9:18:11).