Wiadomości

Enea Ironman Gdynia. Na tych trasach nudy nie będzie

7-8 sierpnia zbliża się wielkimi krokami. Organizator imprezy w Gdyni zaprezentował trasy, na których odbędzie się rywalizacja na dystansie długim oraz o połowę krótszym.

Niewiele ponad trzy tygodnie dzieli nas od historycznych, bo odbywających się po raz pierwszy w Polsce zawodów Enea Ironman Gdynia. Do tej pory zawodnicy mogli się ścigać na dystansie o połowę krótszym. Największą gwiazdą tych zawodów był Jan Frodeno, którego mogliśmy podziwiać w Gdyni w 2019 roku. Wygrał w czasie 3:39:35 i wyprzedził drugiego Maurica Clavela o cztery minuty i osiem sekund. Wśród kobiet największą gwiazdą była Daniela Ryf, która wygrała w 2018 roku, ustanawiając – oczywiście nieoficjalny – rekord świata na tym dystansie. Trasę pokonała w 3:57:54. Jak przyznała wtedy nie wiedziała, że jej czas jest aż tak dobry.

Nie wiedziała, że biegnie po rekord Ironman 70.3

– Moim celem nie było pobicie rekordu świata – mówiła Daniela Ryf w wywiadzie dla Redbull.com. – Bardzo trudno jest to ocenić, ponieważ każda trasa jest inna. Do tego dochodzi wiatr, czy inne warunki. Ale cieszę się z tego wyniku. Byłam szybka i cieszyłam się tym. Oczywiście mniej więcej znałam swój czas, ale nie wiedziałam ile wynosi rekord i nie zamierzałam go bić. Celem było zwycięstwo i na tym się skupiłam. Choć oczywiście miło jest, kiedy po przekroczeniu mety ludzie ci mówią, że masz rekord. To na pewno sprawia, że czujesz się wyjątkowo.

Jan Frodeno, Daniela Ryf, Patryk Lange, Mirinda Carfrae, Timothy O’Donnell, Lisa Norden to tylko niektóre nazwiska świetnych zawodników, którzy przyjechali ścigać się do Gdyni. Kogo możemy się spodziewać w tym roku? Organizatorzy ciągle nie zdradzili kto przyjedzie. Kusili Jana Frodeno i Lionela Sandersa, aby Ci pościgali się w Polsce. Kilka tygodni temu Niemiec poprosił kibiców, aby wymyślili mu jakieś wyzwanie. Odezwał się między innymi triathlonista z Kanady, który zaproponował mistrzowi start w Ironman Coeur d’Alene. Frodeno, który po złych doświadczeniach z wizą do USA nie chciał kolejny raz wybierać się zza ocean zaproponował pojedynek, ale w Europie. Ostatecznie dojdzie do niego już w najbliższy weekend w Niemczech podczas Zwift Tri Battle Royale.

A my musimy poczekać jeszcze kilka dnia, zanim poznamy PRO zawodników, którzy będą rywalizować w niedzielę 8 sierpnia, wcześnie rano w Gdyni. Start zaplanowano na godzinę 6.

Ciekawe trasy Enea Ironman Gdynia

Znamy natomiast trasy na których rywalizować będą triathloniści na obu dystansach. Zarówno na pełnym, jak i o połowę krótszym. Ciekawym rozwiązaniem, szczególnie dla kibiców jest wyjście zawodników z wody na plaży po przepłynięciu połowy trasy na dystansie Ironman. Start tradycyjnie na plaży, w sercu Gdyni.

Enea IRONMAN Gdynia oferuje wymagającą trasę rowerową o długości 180 km (112 mil), która prowadzi przez zielone lasy, letnie pola i przez wymagające świetnej kondycji kaszubskie pagórki. Różnica wzniesień to 1288 metrów.

42,2-kilometrowa (26-milowa) trasa biegowa wykorzystuje szerokie, główne ulice miasta i nadmorskie bulwary, a następnie kończy się metą bezpośrednio na piaszczystej plaży w najpopularniejszej, centralnej części miasta.

Dawid Majakowski
foto materiały prasowe Enea Ironman Gdynia

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

4 komentarze

  1. Co to za organizacja , która jedyna nie podaje listy startowej przed zawodami. Aha dzień przed zawodami. Ścigasz się ale nie wiesz z kim.

      1. Te wkrótce to ja już słyszę od miesiąca. Jest link niby do listy startowej ale weż go otwórz?
        Co roku jest ta sama historia. Co ich wstrzymuje od podania listy. Ktoś mądry powiedział mi kiedyś ,że niektórzy zawodnicy sobie nie życzą. Natomiast jak są wyniki oficjalne po imprezie to już im to niby nie przeszkadza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
X