Wiadomości

Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. Deszcz, silny wiatr i wypadki na sprincie

Mimo tych trudności najszybciej na mecie zameldował się Piotr Ławicki. Ukończył sprint w Gdyni z czasem 1:00:22.
 

Zwycięstwo na przetarcie przed Mistrzostwami Polski

– Wygrana bardzo cieszy. Zakładałem przed startem odniesienie zwycięstwa. Chciałem tego dokonać dzięki małemu nakładowi sił. Zwłaszcza, że za tydzień są ważne zawody Mistrzostwa Polski w Białymstoku na dystansie olimpijskim – mówi TriathlonLife.pl po starcie Piotr Ławicki. – Było ślisko. Trzeba było uważać na rowerze. Ale ciężko się pływało. Woda nieregularnie falowała. Pierwszy raz się z tym spotkałem. Pomimo, że pływałem w oceanie oraz w morzu – dodaje.

Na drugim miejscu, wyścig zakończył Łukasz Lis, reprezentant klubu Triclub. Przybiegł z wynikiem 1:01:55.
 

Warunki nie były przeszkodą

– Bardzo dobrze wyszło mi pływanie. Na rowerze trochę się szarpałem. Musiałem wyprzedzać wolniejszych zawodników – dzielił się z TriathlonLife.pl wrażeniami Łukasz Lis. – Warunki do startu były super. Chłodno, bez słońca, a deszcz tylko powodował większą czujność na części rowerowej. Nie zwalniam tempa. Za tydzień startuję na Mistrzostwach Polski na dystansie olimpijskim. Tam postaram się o wysokie miejsce – zapowiada.

Podium uzupełnił Paweł Miziarski. Zakończył zawody z rezultatem 1:02:02.
 

Kraksa wytrąciła z rytmu

– To był bardzo trudny wyścig. Warunki nie rozpieszczały. Jestem zadowolony z pływania. To było jedno z najlepszych w mojej karierze. Po trzech kilometrach byłem na czele. Niestety, warunki były dla każdego trudne – opisuje TriathlonLife.pl wyścig Paweł Miziarski. – Raz miałem kłopoty z hamowaniem na rowerze. Zderzyłem się z dublowanym zawodnikiem. To mnie wytrąciło z rytmu. Inni przeciwnicy też mieli upadki. Cieszę się, że skończyłem zmagania na podium. Piotrek wygrał bezapelacyjnie, a mnie pozostała walka o drugie miejsce. Teraz jadę na obóz w góry. Przygotowywać będę się do startu w Malborku za cztery tygodnie – przybliża kolejne plany sportowe.
 

Międzynarodowy charakter zawodów

Na starcie nie zabrakło, jak co roku, Sekretarza Miasta oraz Dyrektora Urzędu Miasta Gdynia Rafała Klajnerta. Wbiegł na mecie w czasie 01:34:25.

– Ta impreza nabrała międzynarodowego charakteru. Kibice cały czas dopingują. To są fantastyczne emocje – stwierdził w rozmowie z TriathlonLife.pl Rafał Klajnert, tuż po przekroczeniu mety. – Tutaj nikt nie patrzy na pogodę. Nie mamy na to wpływu. Każdy skupia się na tym, aby wypaść jak najlepiej. Myślę, że to się wszystkim udaje. Myślę, że koronny dystans 1/2IM przyciągnie na trybuny jeszcze więcej kibiców. W przyszłym roku odbędzie się największa impreza biegowa w historii polski, właśnie w Gdyni. Będą to Mistrzostwa Świata w półmaratonie. Mam nadzieję, że uda mi się do tego przygotować. Wtedy wystartuje dwa razy w sezonie – zapowiada dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

W rywalizacji kobiet najlepsza okazała się Paulina Klimas. Pojawiła się na mecie z czasem 1:07:24.
 

Treningowe zwycięstwo

– Czułam się na trasie dobrze, ale warunki były ciężkie. Najwięcej problemów sprawiały fale. Przy tych największych naprawdę się bałam. To był pierwszy raz kiedy bała się w wodzie – przyznaje Paulina Klimas. – Trasa trochę wyschła, ale trzeba było uważać na zakrętach oraz nawrotkach. Tam zalegało sporo wody. Do tego mocno wiało. Traktowałam te zawody jako formę treningu. Za tydzień czekają mnie Mistrzostwa Polski. Ale najważniejsze dla mnie będą Mistrzostwa Wojskowe w Chinach, pod koniec października.

Na drugim miejscu uplasowała się Aleksandra Jędrzejewska. Straciła do zwyciężczyni 5 minut i 26 sekund.
 

Wielka niewiadoma

– Ten start to była dla mnie ogromna niespodzianka. Z tego względu, że miałam osiem tygodni wcześniej operacje ręki – tłumaczy TriathlonLife.pl i pokazuje bliznę Aleksandra Jędrzejewska. – Mam za sobą dwa tygodnie treningów. Nie wiedziałam, czego mogłam się spodziewać. Najbardziej bałam się pływania z powodu dużych fal oraz ręki. Teraz muszę wdrożyć się w trening. Może wystartuje w Mistrzostwach Polski w duathlonie. Czas pokaże – kończy.

Na najniższym stopniu podium stanęła Natalia Rypel z czasem 1:12:59.
 

Wyjątkowa walka sztafet

W Gdyni walczyły też drużyny męskie, żeńskie oraz mieszane. W rywalizacji sztafet męskich najszybsza okazała się Drużyna Mistrzów (1:03:01). Podium uzupełniły Tri Negu (1:06:24) oraz Beer&Pizza Boys (1:06:38). BiegamyRazem.pl zwyciężyła wśród żeńskich sztafet z czasem 1:27:34. Na drugim miejscu skończyła sztafeta Malibu (1:35:00), a na trzecim Saucon-Cała Naprzód (1:36:52).  Wśród sztafet mieszanych, najszybciej trasę pokonała Dom Ronalda McDonalda w budowie (1:02:26). Wyprzedziła Ti3miasto (1:05:16) oraz Decahlon Szczecin 1 (1:10:01).
 

Prezydent też stanął na starcie

Na starcie w rywalizacji sztafet nie zabrakło urzędującego Prezydenta Wojciecha Szczurka.
– Te zawody są świetnie zorganizowane oraz gwarantują rywalizację na światowym poziomie. To powoduje dumę w Gdyni. Z drugiej strony wartością dodaną jest udział amatorów. Bawią się tym sportem. Trenują cały rok, aby wystartować w Gdyni – mówił na mecie prezydent. – Atmosfera na trasie była niesamowita. Tłumy kibiców zagrzewały do boju. To jest coś niepowtarzalnego. Zapraszamy za rok na następną edycję. Myślę, że na niej wystartuje. Konsekwentnie na starcie stanąłem dzisiaj po raz trzeci – dzieli się wrażeniami.
 

Program zawodów na niedzielę

06:30 – 07:30 Godziny otwarcia Strefy zmian (Skwer Kościuszki)
06:30 – 07:30 Godziny otwarcia depozytu (Strefa finiszera, Parking Plaża Miejska)
06:30 – 19:00 Godziny otwarcia strefy dla klubów
07:30 – 17:00 Godziny otwarcia Trybuny VIP
09:00 – 18:00 Godziny otwarcia Strefy Rodzinnej (Plaża Miejska)
09:00 – 17:00 Godziny otwarcia Expo (Skwer Kościuszki)
08:00   IRONMAN 70.3 – start  PRO Mężczyźni
08:02   IRONMAN 70.3 – start  PRO Kobiety
08:10   IRONMAN 70.3 – Rolling start
~ 11:50 Planowany finisz zwycięzcy
~ 12:20 Planowany finisz zwyciężczyni
13:00   Dekoracja kwiatowa (Trybuny)
15:00 – 19:00 Wydawanie rowerów ze Strefy zmian – IRONMAN 70.3 (Skwer Kościuszki)
16:50   Zamknięcie trasy IRONMAN 70.3
17:00 – 18:00 Dekoracje IRONMAN 70.3 (Trybuny, Plaża Miejska)
18:00 – 19:00 Ceremonia wręczenia slotów na IRONMAN 70.3 World Championship (Muzeum Marynarki Wojennej)
20:00 – 2:00    After Party (Klub Pokład)
 

Przemysław Schenk
foto: Marcin Dybuk

 

Czytaj także:

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X