Wiadomości

Enea IRONMAN 70.3 Poznań już 4 września

Już na początku września w Poznaniu wielka inauguracja zawodów triathlonowych spod szyldu IRONMAN. W premierowej edycji, zawodnicy będą ścigać się na dystansie „połówki” oraz olimpijskim.

Nie zabraknie triathlonistów PRO, wyłonieni zostaną też Mistrzowie Polski. W Enea IRONMAN 70.3 Poznań wystartują znane postaci, dziennikarz sportowy Maciej Kurzajewski oraz kabareciarz Robert Motyka. Zapisy na Enea IRONMAN 70.3 Poznań odbywają się wyłącznie na platformie SlotMarket.pl.

Niecały miesiąc do debiutu IM w Poznaniu

Mniej niż miesiąc pozostał do pierwszej edycji zawodów z serii IRONMAN w Poznaniu. Rywalizacja zaplanowana 4 września będzie ostatnią szansą na udział w zawodach tej legendarnej serii, w tym roku w Polsce. Dla uczestników Enea IRONMAN 70.3 Poznań przygotowano szereg atrakcji, zaczynając od fantastycznych tras. Etap pływacki to nawiązanie do pierwszej, historycznej rywalizacji triathlonowej zorganizowanej w Polsce w 1984 roku. Uczestnicy zmagań rozpoczną walkę nad Jeziorem Kierskim, czyli w tym samym miejscu, co blisko 40 lat temu grupa śmiałków przecierająca w naszym kraju szlaki triathlonowe.

Monitoring wody

Warto zdecydowanie podkreślić, że organizatorzy nieustannie monitorują jakość wody w Jeziorze Kierskim, by zagwarantować bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom etapu pływackiego. Kąpielisko jest również pod stałym nadzorem Sanepidu, którego badania potwierdzają, że woda jest czysta i bez obaw można w niej pływać.​

– Bezpieczeństwo i komfort zawodników jest dla nas najwyższym priorytetem – zapewnił Michał Drelich, dyrektor Enea IRONMAN 70.3 Poznań. – Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by zagwarantować triathlonistom masę pozytywnych wrażeń ze startu w zawodach z serii IRONMAN w Poznaniu. Jezioro Kierskie to historyczne miejsce dla polskiego triathlonu, a do tego jest oddalone od centrum Poznania zaledwie 15 kilometrów. Zadbaliśmy również o wygodny i bezproblemowy dojazd. Uczestnicy Enea IRONMAN 70.3 Poznań oraz Enea 5150 Poznań dotrą na miejsce startu specjalnym, bezpłatnym pociągiem, który przygotuje nasz partner POLREGIO – podkreślił dyrektor zawodów.

Przebieg trasy

Po etapie pływackim zawodnicy przejadą na rowerach szybką i płaską trasą wytyczoną po malowniczej Wielkopolsce. W trakcie rywalizacji zawitają, między innymi, do gminy i miasta Buk oraz Duszniki, gdzie warto po zakończonych zawodach wrócić, by poznać lepiej walory krajoznawcze i turystyczne obu miejscowości.

Etap rowerowy oraz biegowy rozpocznie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W ostatnim czasie trasa została zmodyfikowana, dzięki czemu jest jeszcze atrakcyjniejsza dla samych zawodników, ale również kibiców, którzy z bliska będą mogli obserwować walkę triathlonistów.

​- Po przebiegnięciu przez bramę MTP przy ul. Śniadeckich, zawodnicy poruszać się będą ulicą Parkową wprost na teren historycznego Parku Wilsona z Palmiarnią w tle – powiedział Michał Drelich. – Zawodnicy na pewno docenią możliwość rywalizacji na terenie bogatym w roślinność i drzewa, co pozwoli szukać ochłody lub dostarczy cień, w przypadku słonecznej pogody. Dalej wybiegną bramą przecinając ul. Matejki i wzdłuż ul. Wyspiańskiego aż do wysokości hali widowiskowo – sportowej Arena. Na swojej drodze zawodnicy obiegać też będą kolejny Park – Kasprowicza i wrócą na ul. Wyspiańskiego. Następnie bramą (od ul. Głogowskiej/Berwińskiego) wbiegną z powrotem do Parku Wilsona i na teren MTP. W ten sposób prezentuje się jedna pętla o długości ok. 5,250 km – zaznaczył dyrektor Enea IRONMAN 70.3 Poznań.

W zależności od wybranego dystansu, zawodnicy będą mieli do pokonania dwie pętle w przypadku Enea 5150 Poznań oraz cztery dla uczestników Enea IRONMAN 70.3 Poznań.

Spektakularnie zapowiada się meta rywalizacji oraz całe miasteczko triathlonowe, które będą zlokalizowane na świeżo wyremontowanym Placu PeWuKa, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Znani zawodnicy na zawodach

Udział w zawodach Enea IRONMAN 70.3 Poznań potwierdziło już kilkoro utytułowanych triathlonistów z kategorii PRO, którzy w stolicy Wielkopolski powalczą o przepustki na Mistrzostwa Świata IRONMAN 70.3 w Lahti w 2023 roku. Na liście startowej zobaczymy więc, między innymi, Svenje Thoes z Niemiec, Brytyjkę Susie Cheetham, czy wicemistrza Europy IRONMAN Roberta Wilkowieckiego.

​Rywalizacja w Poznaniu będzie również miejscem triathlonowego debiutu Macieja Kurzajewskiego, dziennikarza sportowego, który startuje wraz z przyjacielem Robertem Motyką z kabaretu Paranienormalni.

Dodatkowo w trakcie Enea IRONMAN 70.3 Poznań rozegrane zostaną też Mistrzostwa Polski PRO oraz Age Group na dystansie średnim.

materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X