Wiadomości

Enea IRONMAN 70.3 Gdynia: Rekrutacja wolontariuszy. “Będzie bezpiecznie.”

Trwa rekrutacja wolontariuszy na zawody Enea IRONMAN 70.3 Gdynia, które odbędą się w weekend ​ 5-6 września. W tym roku kluczowa pozostaje kwestia bezpieczeństwa w kontekście COVID-19.

Dlatego liczba wolontariuszy do obsługi imprezy została znacząco zredukowana, a kontakt z zawodnikami będzie ograniczony do niezbędnego minimum.
– Enea IRONMAN 70.3 Gdynia to w opinii wielu naszych wolontariuszy najciekawsze i najlepiej wspominane wydarzenie sportowe spośród tych, w które jesteśmy zaangażowani – mówi Magda Piepiórka z Fundacji Miasta Sportu, rekrutującej wolontariuszy na gdyński triathlon. – Co roku ta impreza dostarcza nam masę niezapomnianych wrażeń i nowych przyjaźni, a zdarza się też, że dla wyróżniających się wolontariuszy jest przepustką do dalszej współpracy z organizatorem zawodów. Ten rok jest pod wieloma względami wyjątkowy. W związku z pandemią koronawirusa wdrożony zostanie szereg dodatkowych procedur, które mają zagwarantować bezpieczeństwo zarówno wolontariuszom, jak i zawodnikom – dodaje.

Jak dołączyć do ekipy?

To bardzo proste:
1. Zarejestruj się na stronie https://staff.fundacjamiastasportu.org/
2. Zaloguj się na Twoje konto i zaznacz chęć udziału w wydarzeniu.
3. Następnie wypełnij wymagane dane.
4. Pamiętaj, by kliknąć przycisk „Zapisz” na dole strony.

Bezpieczeństwo priorytetem

Organizatorzy Enea IRONMAN 70.3 Gdynia podkreślają, że kwestia bezpieczeństwa wolontariuszy – podobnie jak zawodników i całej obsługi imprezy – jest absolutnie priorytetowa. Dlatego też zawody zostały gruntownie zmodyfikowane oraz objęte specjalnymi procedurami z zakresu reżimu sanitarnego. Obejmują one m.in. znaczące ograniczenie liczby zawodników, relokację niektórych stref eventowych, minimalizację kontaktów między zawodnikami i obsługą, testy przesiewowe (pomiar temperatury ciała), bezdotykową obsługę zawodnika w biurze zawodów oraz wyposażenie wolontariuszy w maseczki, rękawiczki jednorazowe i płyn do dezynfekcji podczas całego weekendu.

Najwyższy standard sanitarny

Warto również zaznaczyć, że impreza charakteryzuje się najwyższymi standardami w zakresie poziomu zabezpieczenia medycznego, a obecne procedury mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w obliczu pandemii COVID-19 zostały wypracowane na bazie globalnego programu IRONMAN Athlete Smart: Return to Racing, wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia oraz obowiązujących na terenie Polski rozporządzeń rządowych.
– Traktujemy temat niezwykle poważnie. Nie chodzi o to, aby zorganizować zawody za wszelką cenę. Chcemy je zorganizować tak, aby każdy mógł obiektywnie zobaczyć, że było bezpiecznie. Prawdopodobnie o wiele bardziej bezpiecznie niż w niejednym miejscu, w którym przebywamy na co dzień – zapowiada Michał Drelich, dyrektor Enea IRONMAN 70.3 Gdynia.

Ograniczenie ryzyka

W celu ograniczenia ryzyka związanego z zarażeniem koronawirsuem, wszystkie osoby powyżej 65. roku życia i/lub ze zdiagnozowanym jednym z następujących stanów: ciąża, cukrzyca, wysokie ciśnienie krwi, przebyty udar, przewlekła choroba płuc lub serca, przewlekła niewydolność nerek z dializą, przewlekła choroba wątroby z marskością wątroby, zmniejszona funkcja odpornościowa; nie będą miały w tym roku możliwości wykonywania pracy wolontariackiej podczas wydarzenia
Cała obsługa włącznie z wolontariuszami, zostanie zaopatrzona przez organizatora w osłony twarzy, rękawiczki jednorazowe, a także środki dezynfekujące na bazie alkoholu. Każdy wolontariusz przejdzie dodatkowo specjalne szkolenie online z zakresu bezpieczeństwa i zachowania na imprezie. Za pomoc w organizacji wydarzenia otrzyma okolicznościową koszulkę oraz punkty w programie lojalnościowym Fundacji Miasta Sportu, które można potem wymienić na atrakcyjne gadżety.

materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz również
Close
Back to top button