Wiadomości

Enea IRONMAN 5150 Warszawa 16 czerwca 2019

Formuła zawodów nie ulegnie większym zmianom. Poza główną rywalizacją indywidualną na dystansie olimpijskim (1,5 km pływania, 40 km roweru, 10 km biegu), będzie można wystartować także w trzyosobowych sztafetach. Przewidziane są również krótkie biegi dla najmłodszych miłośników sportu.

– Z badań wiemy, że blisko połowa naszych uczestników to debiutanci na dystansie olimpijskim. Bardzo nas to cieszy i stawiamy sobie za cel, aby zawody Enea IRONMAN 5150 Warsaw były magnesem, który przyciąga nowe osoby do tej pięknej dyscypliny sportu. Stąd też w programie zawodów sztafety triathlonowe – wystarczy zebrać się w trzy osoby i wspólnie pokonać po jednym etapie rywalizacji. To doskonała okazja, aby poczuć emocje towarzyszące startowi w zawodach triathlonowych – mówi Piotr Jakóbik z agencji Sport Evolution, która organizuje zawody.

Wiadomo jednak, że zmianom ulegnie trasa, na jakiej rywalizować będą triathloniści.

– W tym roku przenieśliśmy miasteczko imprezy na Bulwary Wiślane i na nich pozostaniemy, ale zarówno trasa biegowa, jak i lokalizacja strefy zmian oraz mety ulegną zmianom. Nie możemy jeszcze podać wszystkich szczegółów, ale jestem przekonany, że zawodnicy odbiorą te zmiany pozytywnie – zapowiada Michał Drelich, dyrektor zawodów.

5 listopada o godz. 14:00 w portalu SlotMarket.pl ruszy rejestracja online do startu w imprezie. Ceny pakietów startowych pozostają bez zmian, względem tegorocznej edycji:

– pierwsze 500 pakietów startowych – 80 EUR;
– kolejne 500 pakietów startowych – 100 EUR;
– ostatnie 500 pakietów startowych – 120 EUR

Limit uczestników w rywalizacji indywidualnej wynosi 1500 osób. Przed uruchomieniem rejestracji, zaplanowana jest także przedsprzedaż pakietów dla tegorocznych uczestników Enea IRONMAN 5150 Warsaw i Enea IRONMAN 70.3 Gdynia.

– Do czerwca zostało jeszcze bardzo dużo czasu, ale mogę powiedzieć, że intensywnie pracujemy nad tym, aby ściągnąć na Enea IRONMAN 5150 Warsaw zawodników z najwyższej światowej półki. Niczego nie obiecuję, ale skoro na tegorocznym Enea IRONMAN 70.3 Gdynia mogliśmy podziwiać wielokrotne mistrzynie świata: Danielę Ryf i Mirindę Carfrae, a także Tima O’Donnella, który na niedawnych IRONMAN World Championship zajął 4. miejsce, to…sky is the limit – śmieje się Michał Drelich.

Przy okazji rozpoczynającej się rejestracji, organizatorzy zaplanowali także nowy format komunikacji z zawodnikami o nazwie #CzatzNat:

– To zupełnie nowy pomysł, mam nadzieję, że się spodoba i przyjmie na dłużej. Serdecznie zapraszam w poniedziałek, 5 listopada o godz. 20:00 na profil Enea IRONMAN 5150 Warsaw na Facebook'u. Podczas transmisji na żywo opowiem nieco więcej o zmianach, które wprowadzamy w przyszłorocznej edycji, a także odpowiem na często pojawiające się wśród naszych zawodników pytania. Będzie też ze mną gość specjalny, który o polskich triathlonie wie – jeśli nie wszystko – to bardzo dużo – zaprasza Natalia Jędrzejczyk ze Sport Evolution, prywatnie również triathlonistka.

materiały prasowe

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X