Wiadomości

Enea Bydgoszcz Triathlon. Zwycięstwo Rymera i Urbańskiej pod dachem

W Bydgoszczy po raz trzeci rywalizowano w formule triathlonu „pod dachem”. Nie brakowało emocji.

Zawodnicy mieli do pokonania 300 metrów pływania / 10 km jazdy na rowerze stacjonarnym / 3 km biegu. Tak samo było podczas poprzednich zawodów otwierających cały cykl imprez „pod dachem” przygotowanych przez organizatorów Enea Bydgoszcz Triathlon. W gronie faworytów przed tym startem można było uznać Jakuba Rymera oraz Ewę Urbańską, którzy wygrali w poprzednich zawodach Enea Bydgoszcz Triathlon pod dachem.

Kolejna wygrana Rymera

Po raz kolejny ze zwycięstwa w bydgoskich zawodach w formule indoor cieszył się Jakub Rymer. Pokonał trasę z czasem 30:03. Wyprzedził o 13 sekund Pawła Paducha. Podium uzupełnił Dominik Kuźmicz z rezultatem 31:49.

TOP5 mężczyzn

  1. Jakub Rymer – 30:03
  2. Paweł Paduch – 30:16
  3. Dominik Kuźmicz – 31:49
  4. Mikołaj Napierała – 33:23
  5. Paweł Piekarski – 33:53

Dobra passa Urbańskiej

Ewa Urbańska także może cieszyć się z kolejnej wygranej w ramach Enea Bydgoszcz Triathlon pod dachem. Tym razem zameldowała się na mecie z wynikiem 36:22.

– Bardzo się cieszę, że organizatorzy zdecydowali się na wsparcie Ukrainy w ramach tego wydarzenia. To jest bardzo ważne moim zdaniem, żeby starać się w miarę możliwości pomagać, a jednocześnie nie rezygnować z rzeczy, które dają nam reset dla głowy i wytchnienie – mówiła Ewa Urbańska po zawodach w rozmowie z TriathlonLife.pl.

– Sam start wyszedł mi lepiej niż poprzedni. Poprawiłam czas o ponad minutę. Szczególnie jestem zadowolona z lepszego biegania. Nie obyło się bez małych; śmiesznych wpadek. Jadąc na rowerze, patrzyłam na tablicy na waty innego zawodnika, myśląc, że to moje (śmiech). To oczywiście nie miało wpływu na wynik. Jestem tylko niezadowolona, że nie wiem, jaką utrzymywałam moc na tym etapie. Choć poprawa czasu całego startu w powtarzalnych warunkach pokazuje, że robię progres, trenując wg. planów Tomka Marcinka. Daje mi to wiele radości – dodała Urbańska.

Na drugim miejscu zmagania zakończyła Julia Świątek – 38:28. Podium uzupełniła Maria Modzelewska – 39:18.

W cały cykl zawodów Enea Bydgoszcz Triathlon POD DACHEM łącznie wchodzi 5 zawodów, które odbywają się w tym samym miejscu. Zawodnicy, którzy wezmą udział w minimum trzech wydarzeniach, będą walczyć w klasyfikacji łącznej cyklu oraz otrzymają medal za uczestnictwo! Terminy pozostałych imprez:

9 kwietnia

 

14 maja

Przemek Schenk
foto: materiały prywatne, Enea Bydgoszcz Triathlon FB

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X