Wiadomości

Enea Bydgoszcz Triathlon. Najszybsi Angelika Kowalska i Tomasz Słupik na 1/8IM

Na najkrótszym dystansie zawodów w Bydgoszczy nie zabrakło emocji. Rywalizacja stała na wysokim poziomie.

Przed zawodami można było wytypować kilkoro zawodników do roli faworytów. Do tej grupy zaliczali się m.in.: Tomasz Słupik, Łukasz Krieger, Karol Janicki, Paweł Ochal, czy Mateusz Wamka. Wśród Pań też było ciekawie. Na starcie pojawiły się m.in.: Angelika Kowalska oraz Agnieszka Kropiewnicka.

Przebieg trasy

Wygrana Słupika

Ostatecznie najszybszym zawodnikiem okazał się Tomasz Słupik. Pokonanie trasy zajęło mu 54:59. Tym samym wyprzedził Łukasza Kriegera o 21 sekund.

– Jestem zadowolony ze startu. Wydaje mi się, że mogłem lepiej popłynąć, ale na rowerze i biegu było już dobrze. Następna będzie chyba olimpijka w Kraśniku – mówił Łukasz Krieger po zawodach, w rozmowie z TriathlonLife.pl.

Podium uzupełnił Karol Janicki, który pojawił się na mecie, z wynikiem 56:17.

TOP5 mężczyzn 1/8IM

  1. Tomasz Słupik – 54:59
  2. Łukasz Krieger – 55:20
  3. Karol Janicki – 56:17
  4. Jakub Sawiełajc – 56:18
  5. Maciej Skórnicki – 56:24

Zwycięstwo Kowalskiej

Wśród kobiet prym wiodła Angelika Kowalska. Zawodniczka TRISPACE TREK pokonała trasę z czasem 1:02:27.

– W domu zawsze startuje się fajnie. Kibice dopingowali na całej trasie. Niestety miałam błąd na pływaniu. Ominęłam bramkę i musiałam cofnąć się pod prąd. Reszta wyścigu zgodnie z planem. Za tydzień wystartuję w MP w Poznaniu – mówiła Angelika Kowalska, w rozmowie z TriathlonLife.pl.

Na drugim miejscu zameldowała się Agnieszka Kropiewnicka. Podopieczna Przemka Szymanowskiego straciła do zwyciężczyni 1:16. Podium uzupełniła Anna Andrałojć (1:05:43).

TOP5 kobiet 1/8IM

  1. Angelika Kowalska – 1:02:27
  2. Agnieszka Kropiewnicka – 1:03:43
  3. Anna Andrałojć – 1:05:43
  4. Martyna Lewandowska – 1:07:14
  5. Sara Zimny – 1:07:36

Zwycięstwo sztafety AMZ Team

W rywalizacji drużynowej z wygranej cieszyła się drużyna AMZ w składzie Przemysław Zabel, Zbigniew Gucwa oraz Miłosz Sowiński (57:01).

– Cisnąłem mocno, aby nie było najmniejszych wątpliwości, która sztafeta jest najszybsza – mówił Miłosz Sowiński, dzisiaj już z numerem, za brak którego wczoraj jego sztafeta została zdyskwalifikowana.

Wyprzedzili Elensport.pl sklepy sportowe (1:00:34) oraz AZS Politechnika Bydgoska 1 (1:01:04).

Sponsorem Enea Bydgoszcz Triathlon jest firma AMZ – producent najwyższej jakości kołder i poduszek w 100% szytych w Polsce, od 30 lat dbający o dobry wypoczynek w ponad 15 krajach na całym świecie. Aktywny partner sportowców oraz młodych kadrowiczów Polskiego Związku Triathlonu. Zobacz produkty stworzone z myślą o regeneracji triathlonistów.

Przemek Schenk
foto: Marcin Dybuk, materiały organizatora

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X