Wiadomości

Elemental Tri Series 2023 – zapisy już dziś

W nadchodzącym sezonie gospodarzami Elemental Tri Series ponownie będą Olsztyn i Białystok. W dniach 27-28 maja 2023 r. triathloniści spotkają się w przepięknym Olsztynie, zaś 20 sierpnia 2023 r. w malowniczym Białymstoku.

Olsztyn to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, które rok w rok przyciąga na zawody najlepszych triathlonistów. Już od 11 lat stolica Warmii i Mazur jest gospodarzem zawodów Elemental Tri Series, które na stałe wpisały się w kalendarz największych imprez triathlonowych w Polsce.

Dzień pierwszy pod znakiem Pucharu Europy w Triathlonie

Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel Olsztyn po raz kolejny stanie się sceną zmagań najlepszych triathlonistów z całej Europy, którzy 27 maja 2023 roku będą rywalizować w ramach Pucharu Europy Elity oraz Juniorów!!! Po ubiegłorocznych Mistrzostwach Europy do Olsztyna wraca Puchar Europy Elity i Puchar Europy Juniorów, który był do tej pory największym spośród wszystkich Pucharów Europy organizowanych pod patronatem Europejskiej Unii Triathlonu. Tego dnia odbędzie się również Puchar Polski w triathlonie na dystansie Sprint dla Elity, U23 i Juniorów, które rozegrane będą w ramach startów Pucharu Europy.

Dzień drugi – Puchar Polski, zawody dla Amatorów i Dzieci

W niedzielę na trasę wyruszą Juniorzy Młodsi i Młodzicy, który rywalizować będą w Pucharze Polski na dystansie supersprint. Nie zabraknie również zawodów dla dzieci Elemental Junior, w których najmłodsi zawodnicy będą mogli wystartować w biegach i aquathlonie.

Pozostała część dnia upłynie na startach amatorów.  Triathloniści będą mogli ścigać się aż na 3 dystansach:

  • uwielbianym OLIMPIJSKIM,
  • SPRINTERSKIM z draftingiem dla fanów szybkiego ścigania,
  • SUPERSPRINTERSKIM z draftingiem wprowadzonym specjalnie dla debiutantów, którzy chcą spróbować swoich sił w triathlonie.

Mistrzowskie zmagania w Białymstoku

Końcówka wakacji przyniesie wszystkim triathlonistom mnóstwo emocji w stolicy Podlasia. Rywalizacja na wysokim poziomie na kilku dystansach będzie nie tylko ogromnym wyzwaniem dla zawodników, ale także widowiskiem, które przyciągnie nad Zalew Dojlidy kibiców.

Turniej Nadziei Olimpijski i Puchar Polski

Na dystansie supersprinterskim (0,4 km – 10 km – 2,5 km) zawodnicy rywalizować będą w ramach Turnieju Nadziei Olimpijskich i Pucharu Polski w Triathlonie w kategoriach: Młodzik (13-14 lat), Junior Młodszy (15-17 lat) i Junior (18-19 lat). Turniej Nadziei Olimpijskich odbędzie się w Białymstoku już po raz szósty. Podstawowym celem jest współzawodnictwo młodzieży w dyscyplinie jaką jest triathlon dla młodzieży z krajów Grupy Wyszehradzkiej tj. Węgier, Słowacji, Czech i Polski. Dzięki organizacji zawodów zostaną ponownie wyłonieni najlepsi zawodnicy z tych krajów, co wpłynie również na ocenę współzawodnictwa sportowego w poszczególnych kategoriach wiekowych. Taka międzynarodowa impreza pozwala młodym triathlonistom porównać swoje możliwości i poziom sportowy z zawodnikami zza granicy. Ponadto zawody pozwolą wyłonić najlepszych i najbardziej perspektywicznych triathlonistów, którzy rokują największe nadzieje na start w kolejnych Igrzyskach Olimpijskich.

Mistrzostwa Polski na dystansie standard oraz zawody dla Amatorów

Tradycyjnie już W Białystoku odbędą się Mistrzostwa Polski w triathlonie dla kategorii Elita, U23 i AGE-Group oraz Mistrzostwa Polski w nowej formule – Aquabike dla zawodników Age-Group. W Białymstoku nie mogło również zabraknąć zawodów dla Amatorów. Wzorem Olsztyna, w Białymstoku zawodnicy będą mogli ścigać się aż na 3 dystansach: olimpijskim, sprinterskim oraz superprinterskim.

Mistrzostwa Polski w paratriathlonie

W ramach białostockiego triathlonu odbędą się również Mistrzostwa Polski dla osób z niepełnosprawnością (start indywidualny) oraz Integracyjne Mistrzostwa Polski Sztafet osób z niepełnosprawnością. Sztafety triathlonowe będą: 2-osobowe lub 3-osobowe, a w każdej sztafecie będzie musiał znaleźć się minimum jeden zawodnik niepełnosprawny, który pokona jedną z trzech konkurencji – pływanie, kolarstwo lub bieganie. W zmaganiach wezmą udział paratriathloniści posiadający różne stopnie niepełnosprawności związane między innymi z zaburzeniami widzenia czy dysfunkcjami narządu ruchu. Klasyfikacje i kategorie zarówno w starcie indywidualnym, jak i sztafetowym będą ustalone na podstawie zgłoszeń zawodników z określonymi niepełnosprawnościami.

Impreza towarzysząca – Elemental Junior

W nadchodzącym sezonie w Białymstoku ponownie pojawią się zawody towarzyszące dla dzieci – Elemental Kids. Najmłodsi rywalizować będą:

  • w Aquathlonie w kategoriach: Dzieci (9-10 lat) na dystansie: 0,1 km pływania i 0,5 km biegu; Żaki (11-12 lat) na dystansie 0,2 km pływania i 1 km biegu.
  • W zawodach biegowych na dystansach: 200 m (1-6 lat) oraz na 500 m (7-8 lat).

Zapisy na Elemental Tri Series ruszyły 25 stycznia 2023 roku o godzinie 12:00 na oficjalnej stronie zawodów: www.triathlonseries.pl. Aby być na bieżąco zachęcamy do obserwowania profilu Elemental Tri Series na Facebooku!

materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X