Wiadomości

Elemental Tri Series 2020. Start zapisów

Zmaganie w ramach cyklu Elemental Tri Series będą rozgrywane już po raz szósty! Przyszłoroczna odsłona tej serii, to nie tylko zawody dla age-grouperów i amatorów tego sportu. To są też imprezy mistrzowskie oraz pucharowe.

Inauguracja Elemental Tri Series 2020 odbędzie się w Olsztynie w dniach 30-31 maja. Następnie rywalizacja przeniesie się do Grodziska Mazowieckiego 5 lipca. Kolejnym przystankiem będzie Blachownia koło Częstochowy, w której zmagania triathlonistów zostaną rozszerzone na dwa dni, czyli 25-26 lipca. Gospodarzem finałowej edycji serii Elemental Tri Series będzie tradycyjnie Białystok. Tam zawody są zaplanowane na 16 sierpnia.

Jakie dystanse?

W każdej z tych miejscowości zawodnicy mogą rywalizować na trzech dystansach: supersprint, sprint i olimpijski. Ponadto w ramach poszczególnych imprez rozegrane zostaną zawody biegowe na atestowanych trasach pod nazwą 10K Run Series. Do tego dochodzi też rywalizacja biegowa dla najmłodszych na 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) i 1000 m (12-15 lat).

Olsztyn pierwszym przystankiem

Inauguracja Elemental Tri Series 2020 odbędzie się w ostatni weekend maja. W Olsztynie ponownie odbędzie się międzynarodowa rywalizacja w ramach Pucharu Europy w triathlonie na dystansie sprinterskim dla Elity i Juniorów. Te zawody odbędą się 30 maja. Impreza tej rangi zagości w stolicy Warmii i Mazur już po raz trzeci.

elemental tri series

Zobacz też:

Tomasz Szala: Startowałem na dziewięciu rowerach!


Zeszłoroczna edycja Pucharu Europy nad Jeziorem Ukiel była największą tego typu imprezą z całego kalendarza Europejskiej Unii Triathlonu. Wystartowało blisko 200 triathlonistów z 34 krajów! Dzień po Pucharze Europy, w tym samym miejscu na starcie staną triathloniści rywalizujący w ramach Elemental Tri Series. Rywalizacja odbędzie się na trzech dystansach: super sprinterskim i sprinterskim z draftingiem oraz olimpijskim bez draftingu. Ponadto o punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w triathlonie będą walczyć zawodnicy w kategoriach: młodzik i junior młodszy na dystansie supersprinterskim oraz age-group na popularnej „olimpijce”.

Grodzisk Mazowiecki po raz drugi

W mijającym roku Grodzisk Mazowiecki po raz pierwszy zagościł na triathlonowej mapie Polski. Grodzisk zauroczył zawodników przede wszystkim funkcjonalną infrastrukturą Stawów Walczewskiego oraz szybką trasą kolarską ze świetnym asfaltem. Opinie zawodników sprawiły, że zawodów w tej lokalizacji nie mogło zabraknąć w nadchodzącym sezonie. Impreza w Grodzisku Mazowieckim odbędzie się 5 lipca 2020. Zawodnicy będą mieli do wyboru rywalizację na jednym z trzech dystansów: super sprinterskim i sprinterskim z draftingiem lub olimpijskim bez draftingu. W Grodzisku zawodnicy powalczą o punkty do Pucharu Polski: na supersprincie w kategorii młodzik, a także na sprincie w kategoriach: elita, młodzieżowiec, junior i junior młodszy. Do tego dochodzi rywalizacja na dystansie olimpijskim zawodników AG.

 

Mistrzowska rywalizacja w sprincie

Elemental Tri Series w Blachowni jest najlepszym wyborem na start w szczycie formy. Stanowi  stały punkt w kalendarzu startowym wielu zawodników. W przyszłym sezonie zawody w tej miejscowości będą miały jubileusz. Odbędą się już po raz piąty. Na triathlonistów czekać będzie zmodernizowany Zalew Blachownia i sprawdzona trasa. To jednak nie wszystko. W sezonie 2020 Blachownia po raz pierwszy będzie gospodarzem imprezy rangi mistrzowskiej. Zawody w Blachowni zostały podzielone na dwa dni.

Czytaj także:

Maciej Hawrylak: W cztery lata osiągnąłem wszystko, co chciałem


W pierwszym dniu 25 lipca (sobota) odbędą się mistrzostwa Polski w triathlonie na dystansie sprinterskim dla elity i U23, jak również rywalizacja w ramach Pucharu Polski dla juniorów i juniorów młodszych. Dodatkowo w sobotę rozegrane zostaną mistrzostwa Polski młodzików, żaków i dzieci w aquathlonie. Drugiego dnia w niedzielę 26 lipca odbędą się mistrzostwa Polski AG na dystansie sprinterskim bez draftingu oraz klubowe mistrzostwa Polski sztafet mix na dystansie 0,25-7,4-1,5. Ponadto tego samego dnia zawodnicy będą mogli zmierzyć się z dystansem supersprinterskim z draftingiem (klasyfikacja PP dla młodzików) i olimpijskim bez draftingu (klasyfikacja PP dla Age-Group).

Finał w Białymstoku

Przyszłoroczny cykl Elemental Tri Series zakończy się w stolicy Podlasia. Tam tradycyjnie zawodnicy mają do wyboru trzy dystanse. 16 sierpnia w Białymstoku ponownie spotkają się triathloniści. Będą rywalizować w ramach MP na dystansie olimpijskim: młodzieżowcy, elita i Age-Group’erzy. Zawodnicy elity oraz młodzieżowcy wystartują w formule z draftingiem, natomiast triathloniści rywalizujący w kategoriach wiekowych będą mieli do pokonania ten sam dystans w formule bez draftingu. Po raz drugi w Białymstoku zostaną rozegrane mistrzostwa Polski w paratriathlonie oraz integracyjne mistrzostwa Polski sztafet. Elemental Tri Series Białystok jest kolejną imprezą, na której można będzie zyskać punkty do rankingu Pucharu Polski. Na supersprincie o punkty walczyć będą młodzicy, na sprincie juniorzy młodsi, a na dystansie olimpijskim juniorzy.
Kiedy zapisy?

Zapisy na wszystkie dystanse i imprezy wchodzące w skład cyklu Elemental Tri Series 2020 wystartują już w najbliższą środę 4 grudnia 2019 r. o godz. 12:00. Aby wziąć udział zawodach, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

materiał prasowy

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X