Dwóch Polaków w TOP 5 AG w Dubaju

Dobrze zaprezentowali się polscy AG. Dwóch Polaków ukończyło zawody w czołówce w kategoriach wiekowych.

Po rywalizacji zawodników PRO, gdzie Ewa Komander zajęła dziewiątą pozycję, a wśród mężczyzn najwyżej z Polaków był Tomasz Szala (25 miejsce), przyszła pora na AG. Znamy rozstrzygnięcia. W czołówce nie zabrakło Polaków.

Zgodnie z zapowiedzią

– Oczekiwania są duże, ponieważ może to być jedyny i najważniejszy start  w tym sezonie. Nie będę tutaj obstawiał i mówił, w jakim czasie i na jakim miejscu ukończę zawody, ale mogę powiedzieć, że na pewno opuszczę strefę komfortu. Będę walczyć do ostatnich metrów – zapowiadał Bartosz Sarbak przed startem.

sarbak

Tak też było! Bartosz Sarbak już po pływaniu znajdował się w czołówce kategorii wiekowej. Z wody wyszedł siódmy z czasem 30:40. Po wyjechaniu z T1 awansował o dwie pozycje. Na rowerze zdołał utrzymać się w czubie. Część kolarską pokonał w 2:14:52, co plasowało go na szóstej pozycji. Na biegu zdołał przesunąć się o jedno miejsce. Finalnie Bartosz Sarbak zakończył zmagania na piątej pozycji w M25-29 z wynikiem 4:13:36.

Doświadczenie zaprocentowało

Drugim Polakiem, który uplasował się w czołówce kategorii wiekowej, był Patryk Bielik. Z tego względu, że na co dzień mieszka i trenuje w Dubaju, to regularnie pojawia się na starcie IM 70.3 Dubaj.

Tym razem zdobyte doświadczenie zaprocentowało. Choć pływania nie mógł zaliczyć do specjalnie udanych. Pierwszy etap rywalizacji ukończył na 12 miejscu z czasem 30:59. Z T1 wyjechał na 10 lokacie. Na trasie kolarskiej pokazał moc, przesuwając się o cztery miejsca. Walczył też na biegu, który pokonał w czasie 1:24:31. Patryk Bielik zameldował się na mecie z piątym rezultatem w M30-34 – 4:12:24.

Ponadto zawody w Dubaju przyniosły nam pierwsze miejsce Ani Lechowicz, trzecie Alicji Pyszki-Bazan.