Wiadomości

Duża pula nagród w Huntington Triathlon

Organizacja Professional Triathlones ogłosiła, że przekaże 20 000 dolarów na nagrody w Triathlon Huntington. Zawody odbędą się 3 października 2020 r.

Zawody odbędą się na dystansie olimpijskim bez draftingu. Etap pływacki jest zaplanowany na wysokości 1650 metrów n.p.m, w jeziorze Clare.  Zawodnicy do pokonania podczas części kolarskiej będą mieli trasę o długości 39,9 km. Na końcu bieg utwardzonymi  drogami wokół jeziora Clare, 10 kilometrów.

Pomóc triathlonistom

– Szukamy sposobów jak wesprzeć naszą społeczność triathlonową w tych trudnych czasach – mówi Charles Adamo, prezes PTO. – Uznaliśmy, że dobrze byłoby pomóc elicie, która specjalizuje się na dystansie olimpijskim, w sezonie, gdzie startów było jak na lekarstwo. Stąd decyzja o przekazaniu 20 000 dolarów na nagrody w Huntington Triathlon, na dystansie olimpijskim. Jesteśmy wdzięczni USAT i dyrektorowi wyścigu Zachowi Ruble oraz jego zespołowi, że z taką determinacją i poświęceniem robią wszystko, aby zawody mogły się odbyć. 

Głos zabrał też dyrektor wyścigu Huntington Triathlon.

Cieszymy się z organizacji zawodów

– Cieszymy się ze wsparcia i z tego, że już niebawem będziemy mogli zorganizować zawody podczas, których będziemy świadkami rywalizacji zgodnie z pełnym, wcześniej zaplanowanym harmonogramem – przyznaje Zach Ruble, dyrektor wyścigu Huntington Triathlon. – Nie mogę się doczekać, aby zapewnić bezpieczny i dobrze zorganizowany wyścig.

Huntington Triathlon odbywa się w Lake Clare Fitness Park, Huntington Indiana i obejmuje sprint Triathlon & Duathlon, Olympic Triathlon & Duathlon, Sprint & Olympic Aquabike oraz sztafety 2 i 3 osobowe zarówno dla sprintu oraz dystansu olimpijskiego.

Nadal są wolne miejsca na wszystkie wydarzenia w Huntington Triathlon, a zainteresowani mogą dowiedzieć się więcej tutaj

Program zawodów

9:00 AG Sprint Triathlon
9:30 PRO olimpijka mężczyzn
9:32 PRO olimpijka kobiet
9:37 AG olimpijka

materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz również
Close
Back to top button