Wiadomości

Duathlon Leśny z Michałem Kwiatkowskim i Gołasiem

Pierwszy Zimowy Duathlon leśny odbędzie się 2 grudnia 2018 roku w podtoruńskiej miejscowości Olek. W zawodach oprócz amatorów wezmą udział czołowi toruńscy sportowcy.

– Z pewnością nikomu nie trzeba przedstawiać Michała Kwiatkowskiego, Michała Gołasia i Marcina Mientkiego – mówi Tomasz Górzyński, prezes Toruńskiego Klubu Triathlonowego, współorganizator imprezy. –  Z topowymi kolarzami w szranki staną najbardziej utytułowani wioślarze, srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Pekinie Łukasz Pawłowski, trzykrotny olimpijczyk Sławomir Kruszkowski oraz Artur Rozalski.

– Wszyscy wspomniani zawodnicy przyjęli nasze zaproszenia i zapowiedzieli obecność – dodaje Bartosz Michalski, także z TKT. – Ostatecznie, którzy z nich będą rywalizować dowiemy się w dniu zawodów.

Rozpoczęcie imprezy przewidywane jest na godzinę 9:30. Start do wyścigu głównego w samo południe. Wcześniej zostaną rozegrane biegi towarzyszące dla dzieci.

 

 

Zawody zostaną rozegrane na leśnych duktach podtoruńskich lasów, których gospodarzem jest jeden z organizatorów – Nadleśnictwo Toruń, Leśnictwo Olek. Na tę rodzinną imprezę, w pięknej naturalnej scenerii, zapraszają również Toruński Klub Triathlonowy, Akademia Michała Kwiatkowskiego Copernicus, Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział Toruń.

W zawodach obok najmłodszych (roczniki 2008-2007 oraz 2009 i młodsi), dla których przewidziano biegowe dystanse 200 i 400 m, wystartują na dystansie 2,5 km biegu i 7,5 km roweru roczniki 2006-2005 oraz 2004-2003. Najstarsi zawodnicy – rocznik 2002 i starsi – będą mieli do pokonania trasę 5 km biegu, 15 km roweru i 2,5 km biegu. W crossduathlonie będzie się można ścigać na rowerach MTB, trekkingowych, przełajowych, gravel.

Dzięki współpracy z Nadleśnictwem Toruń, STS-Timing oraz SwiatReklamy.pl udział w imprezie jest bezpłatny. Zapisy trwają do dnia 25.11.2018 lub do wyczerpania limitu miejsc na stronie https://zapisy.sts-timing.pl/408/

Dawid Majakowski

 

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X