Wiadomości

Double/ Triple Ultra Triathlon Lensahn odwołane

Zawody na dystansach podwójnego i potrójnego Ironmana w niemieckim Lensahm nie odbędą się w tym roku. Na liście startowej na podwójnym IM widniało trzech Polaków.

Planowo zawodnicy mieli wystartować na obu dystansach w dniach 24.07- 26.07. Jednak plany trzeba odłożyć na przyszły rok.
– Niestety musimy poinformować, że musimy odłożyć Triple / Double w Lensahn na 2021 rok.  Duże wydarzenia w Niemczech są zabronione co najmniej do 31.08.2020, a przesunięcie na jesień nie jest dla nas możliwe – poinformowali organizatorzy w wiadomości wysłanej każdemu zawodnikowi zapisanemu na te zawody.
W takiej sytuacji podstawowe pytanie brzmi: Co mogą zrobić zawodnicy? Organizatorzy przewidują dla nich dwa wyjścia.

Opcje dla zawodników

Organizatorzy oferują przeniesienie pakietu startowego na przyszły rok lub zwrot 100% opłaty startowej.
– Ubolewamy nad tą decyzją. Bylibyśmy bardzo szczęśliwi, gdyby zawodnicy wybrali pierwszą opcję. Mamy nadzieję, że nadal będą miały miejsce inne wydarzenia. Wszystkiego najlepszego dla Ciebie. Bądź zdrowy i do zobaczenia w przyszłym roku (30.07 – 01.08.2021) – czytamy w komunikacie skierowanym do zawodników.
A co na to sami zawodnicy?

To miał być główny start

– 24 lipca w niemieckim Lensahn miałem wziąć udział w Double Ironmanie. Jednak z powodu szybko rozprzestrzeniającego się koronawirusa w trosce o bezpieczeństwo zawodników zostały one odwołane – mówi dla TriathlonLife.pl Jakub Rosiński. – Wszyscy zawodnicy zostali o tym poinformowani mailowo. Jest to duży cios dla mnie, ponieważ cały ten sezon skupiałem się tylko na tym. To był mój start główny, gdzie chciałem powalczyć o złamanie 24 godzin, co myślę, że dałoby mi miejsce w top pięć open. Trenowałem średnio po 18-20 godzin tygodniowo. Wszystko pod to układałem. Jednak nikt chyba nie spodziewał się tego, co przyniesie 2020 rok i sam koronawirus. W ramach przygotowań do zawodów w czasie dużych obostrzeń ze strony rządu przebiegłem nawet maraton w ogródku. Niestety, moje plany startowe w Double Ironmanie jestem zmuszony przełożyć na przyszły rok. Muszę  aktualnie mocno się zastanowić nad tym sezonem startowym. Dużo imprez w Polsce oraz za granicą jest odwołanych. Nie ma za bardzo gdzie wystartować, a chciałbym gdzieś sprawdzić formę. Jeśli żadne z moich ewentualnych planowanych zawodów nie dojdą do skutku, to prawdopodobnie zrobię stacjonarnego Ironmana. Będę próbować osiągnąć jak najlepszy czas. Na razie nie mam spadków motywacji i dalej ciężko trenuję, bo przyświeca mi cały czas główny cel, jakim są Hawaje. Mam wspaniałych ludzi wokół siebie, którzy mnie wspierają. Wiem, że nie mogę teraz odpuścić i trzeba walczyć dalej – tłumaczy Jakub Rosiński.


Oprócz niego na liście startowej podwójnego Ironmana na tegoroczne zawody widnieli Rafał Gall i Krzysztof Bzdęga.

Karaś tam wygrywał

Jednym z zawodników, który ma znakomite wspomnienia z Lensahn to Robert Karaś. W 2018 roku na dystansie potrójnego Ironmana został mistrzem świata oraz rekordzistą świata. Wówczas całość trasy pokonał w 30:48:57.

Przemek Schenk
foto: Ultra Triathlon Lensahn

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X