Wiadomości

Doroczny bieg WOŚP pod dwoma postaciami

Wystartuje w 18 edycji Biegu „Policz się z cukrzycą”. Wirtualnej lub na żywo w Warszawie. Jak co roku wydarzeniu towarzyszy szczytny cel.

Bieg „Policz się z cukrzycą” od wielu lat towarzyszy finałowym wydarzeniom WOŚP. Cała inicjatywa w założeniu ma promować zdrowy i aktywny tryb życia oraz zwracać uwagę na problem, jakim jest cukrzyca. Za 100% datków przekazanych przy rejestracji zostaną zakupione pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Ponadto, tradycyjnie podczas biegu nie będzie prowadzony pomiar czasu. Nie przewiduje się również oficjalnej klasyfikacji generalnej i wiekowej. Za to każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal na mecie, czyli symbol wsparcia dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dwie opcje dla uczestników

Organizatorzy dla chętnych przygotowali dwie opcje uczestnictwa w całej akcji. Do wyboru jest główny bieg na dystansie pięciu kilometrów ulicami Warszawy, zaplanowany na 28 stycznia 2024, a bazą biegu WOŚP będą błonia PGE Narodowego.

Natomiast drugą opcją jest bieg wirtualny, który każdy powinien zrealizować w terminie 22-28 stycznia 2024. W tym przypadku uczestnicy samodzielnie wybierają trasę i pokonują dystans pięciu kilometrów własnym tempem. Zarejestrowanie wyniku i odmierzenie odpowiedniego dystansu będzie możliwe dzięki aplikacji IM Inspiration. Kliknij, zapisz się i pobiegnij.

Zapisy dalej trwają

Rejestracja na biegi zaczęła się już 14 listopada 2023 i chętni mogą jeszcze zapisywać się do biegu stacjonarnego, do 21 stycznia 2024. Natomiast zapisy do biegu wirtualnego trwają do 28 stycznia 2024.

materiał prasowy

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X