Rozmowa

Dorian Horsten: Dużo pracy przede mną

Od września trenuje i studiuje w Szkocji. Nie ukrywa też zadowolenia z tego sezonu, choć wie, co poprawić. Doriana Horstena czekają jeszcze ostatnie starty w tym roku.

Jakie masz odczucia po tym sezonie?
Jestem zadowolony z tego sezonu. Zanotowałem dobry progres w porównaniu do poprzedniego roku. Oczywiście nie każdy start mi wyszedł i nie udało mi się zdobyć punktów w pucharach Europy. Choć liczę, że to zmieni się w przyszłym roku.

Czym różnił się ten sezon od poprzedniego?
Sezon głównie różnił się tym, że ścigałem się w kategorii u23 wraz z elitą. Jest to duży przeskok. Trochę mi zajęło przyzwyczajenie się do bardziej agresywnego ścigania.

Z którym startem masz najlepsze wspomnienia?
Najlepsze wspomnienia mam z mistrzostwami Holandii na dystansie sprinterskim, gdzie po raz pierwszy naprawdę dobrze popłynąłem i złapałem się do pierwszej grupy.

Jakie wyciągnąłeś wnioski po tym sezonie?
Wniosek z sezonu jest taki, że dużo pracy przede mną. Szczególnie na pływaniu i bieganiu jest dużo do poprawy.

Zacząłeś już roztrenowanie?
Jeszcze nie zacząłem roztrenowania, ponieważ przygotowuję się do MŚ w duathlonie, jednego z ostatnich startów w tym sezonie. Potem jeszcze jeden duathlon i zacznę roztrenowanie. Zwykle jest to co najmniej tydzień bez treningów, a następnie spokojne wprowadzenie i budowanie bazy. Tydzień luzu pozwala mi odpocząć głównie psychicznie. Budowanie bazy tlenowej to według mnie najważniejszy etap przygotowań do sezonu.

Jak wygląda plan przygotowań na sezon 2022?
We wrześniu przeniosłem się do Szkocji, żeby tu studiować i trenować. Trenuję z mocną grupą triathlonistów. Myślę, że sam fakt trenowania z lepszymi podniesie mój poziom (wcześniej trenowałem głównie samemu). Do tego bardzo odpowiada mi tutejszy system treningowy. Mamy dostęp do świetnej infrastruktury: basen 50 m, stadion, kilka siłowni i świetne trasy rowerowe.

Czy rozmawiałeś już z trenerem o celach oraz planach startowych na kolejny rok?
Na 2022 rok jeszcze nie mam dokładnego planu. Choć znowu będę celować w Puchary Europy oraz mistrzostwa Holandii.

Rozmawiał: Przemek Schenk
foto: materiały prywatne

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
X