Rozmowa

Dorian Horsten: Chcę podnosić poziom

#TRInujeboLUBIE Trenuje ze względu na ciągły progres. Liczy na efekty w przyszłym sezonie, choć nie traci nadziei na rywalizację w tym roku. Dorian Horsten stara się w pełni realizować plan ułożony przez trenera.

Dlaczego trenujesz pomimo koronawirusa?
Trenuję, bo zależy mi na ciągłym podnoszeniu poziomu sportowego, który mogę wykorzystać w przyszłym sezonie, a może nawet jeszcze w tym. Drugim powodem jest to, że uwielbiam dużo trenować.  Już po kilku dniach bez treningu zaczynam się źle czuć.

Co robisz w przypadku problemów z mobilizacją?
Nie mam większych problemów z mobilizacją. Mam plan do zrealizowania i staram się go wykonać w 100 procentach. W tym okresie przygotowawczym wprowadziliśmy z trenerem też 3 tygodniowe bloki z dużą objętością i jeden tydzień z mocną redukcją obciążeń. Ten tydzień odpuszczenia powoduje, że z niecierpliwością wyczekuję kolejnego mikrocyklu.

Za co lubisz triathlon?
Triathlon lubię za to, że jest tak wszechstronny. Dzięki temu ciężko się nim znudzić. W triathlonie bez ciężkiej pracy nie można nic osiągnąć w odróżnieniu do innych dyscyplin, gdzie można długo „jechać” na talencie.

Rozmawiał: Przemysław Schenk
foto: materiały prywatne

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button