Dobry start Sudak w Portugalii

Zawodnicy walczyli w ramach Pucharu Europy. W elicie kobiet wystartowała jedna reprezentantka Polski.

Na starcie zameldowała się m.in.: Magdalena Sudak. W tym sezonie zajmowała już m.in.: trzecie miejsce w MP na sprincie w Rawie Mazowieckiej. Jak poszło jej tym razem w rywalizacji w międzynarodowej stawce?

Zwycięska Norweżka

Prym wiodła Lotte Miller. Reprezentantka Norwegii zameldowała się na mecie z czasem 2:02:52. Tym samym wyprzedziła Ilarię Zane z Włoch o 55 sekund. Podium uzupełniła Nora Gmur. Szwajcarce pokonanie trasy zajęło 2:03:56.

Sudak tuż za TOP10

Magdalena Sudak może zaliczyć ten start do udanych. Polka pokonała trasę z wynikiem 2:06:33. Tym samym zajęła 12 miejsce, plasując się w górnej połowie stawki.

Rywalizacja mężczyzn

Najszybszym zawodnikiem był David Castro Fajardo. Hiszpan zjawił się na mecie z wynikiem 1:46:58. Podium uzupełnili Francuz Anthony Pujades (1:47:09) oraz Niemiec Simon Henseleit (1:47:21). W tej rywalizacji nie brał udziału żaden reprezentant Polski.