Wiadomości

Długi weekend na sportowo. Triathloniści stawiają na Chełmżę

Już za kilka dni triathloniści zawitają do Chełmży, miasta w województwie kujawsko-pomorskim, które może się pochwalić prawie 800-letnią historią. To będzie niezwykle ciekawa impreza, a wielu uczestników od dawna czeka na okazję, żeby na sportowo skorzystać z długiego weekendu.

Wysoką frekwencją mogą się pochwalić również organizatorzy imprez z serii LOTTO Triathlon Energy. W lipcu odbyły się dwie z nich, w Lublinie oraz Starogardzie Gdańskim. W obu lokalizacjach imprezy okazały się niezwykle udane pod względem poziomu organizacji oraz liczby startujących.

– Triathloniści doceniają atrakcyjne lokalizacje i wysoki poziom organizacyjny, to dla nich kluczowe aspekty przy planowaniu kalendarza startów. Doskonale widać to było w trakcie niedawnych zawodów w Lublinie, czy Starogardzie. Imprezy spod znaku Lotto Triathlon Energy to dla startujących znak jakości, z czego jestem bardzo dumny. Zapraszam wszystkich do Chełmży, w której już 14 sierpnia czeka nas piękna sportowa przygoda. Warto spędzić długi weekend w gronie sportowych zapaleńców i w pięknych okolicznościach przyrody – mówi Adam Greczyło, dyrektor i organizator LOTTO Triathlon Energy.

Nie tylko dla profesjonalistów

Impreza w Chełmży odbędzie się aż na trzech różnych dystansach: 1/2IM, 1/4IM oraz 1/8IM.

– Zależy nam zawsze na tym, żeby zapewnić uczestnikom wiele atrakcji. Sport to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa i zdrowie. Mam nadzieję, że zaszczepiamy pasje do niego u kolejnych osób. Dlatego też przy okazji zawodów triathlonowych organizujemy Energy KidsRun, zawody biegowe dla dzieci, które odbędą się na zabytkowym rynku w Chełmży. Wierzymy, że młodzież złapie smykałkę do sportu i wychowamy pokolenie „Ironmanów” – podkreśla Greczyło.

Przebieg trasy

Biuro i meta zawodów będą umiejscowione na zabytkowym rynku, a start na położonej nieopodal plaży miejskiej. Etap pływacki będzie przeprowadzony na Jeziorze Chełmżyńskim, następnie zawodnicy i zawodniczki przesiądą się na dwukołowce i pojadą w kierunku miejscowości Drzonowo. Pierwsze sto metrów etapu kolarskiego odbędzie się na zabytkowym bruku chełmżyńskiego rynku. Tam też po przejechaniu wyznaczonego dystansu startujący zsiądą z rowerów i rozpoczną ostatnią część startu, biegową. Ta trasa będzie poprowadzona nad jeziorem, między innymi przez pomost na drugą stronę miasta. Nie zabraknie pięknych widoków, które pozwolą czerpać dodatkową radość i satysfakcję ze startu.

Funkcjonowanie biura zawodów

13 sierpnia po godzinie 16 rozpocznie funkcjonowanie biuro zawodów oraz strefa expo. W tym dniu będzie można również odebrać pakiety startowe. Dodatkowo o godzinie 17 chętni będą mogli wykonać przejazd trasą kolarską niedzielnych zawodów w celu zapoznania się z jej urokami. Całość części sportowej odbędzie się w niedzielę, 14 sierpnia. O godzinie 8:30 na trasy ruszą zawodnicy startujący na najdłuższym dystansie. Dwie godziny później zmagania rozpoczną sportowcy, którzy wybrali dystans 1/4 IM, a o godzinie 11:30 ci, którzy wybrali najkrótszy dystans. W międzyczasie, o godzinie 9:30 rozpocznie się Energy KidsRun, bieg dla dzieci od 7 do 15 roku życia, na dystansach dostosowanych do wieku młodych sportowców.

Seria zawodów w całej Polsce

LOTTO Triathlon Energy to seria zawodów w pięknych zakątkach naszego kraju. Poza chełmżyńskim wydarzeniem, czeka nas jeszcze jedna impreza, 28 sierpnia w Mrągowie. 17 lipca w Lublinie odbyła się pierwsza z wakacyjnej serii, przyciągając tłumy entuzjastycznych triathlonistów, a dwa tygodnie później sportowcy przejęli Starogard Gdański i pobliskie Skarszewo. Cały cykl rozpoczął się 29 maja w Gniewinie na Pomorzu. Organizatorzy zachęcają do spędzenia całego lata z triathlonem, przypominając, że trzy najlepsze wyniki danego zawodnika zaliczają się do klasyfikacji generalnej cyklu, w której czekają atrakcyjne nagrody.

– Gwarantujemy dobrą zabawę, wysoki poziom organizacji, atrakcyjne trasy i nagrody od naszych sponsorów dla najwytrwalszych uczestników. Warto było przy planowaniu wakacji na czerwono zaznaczyć sobie na mapie miejsca, w których gościmy. A w Chełmży, jak zwykle, warto walczyć o każdą sekundę. Ale przede wszystkim z każdej sekundy na trasie czerpać radość – uśmiecha się Adam Greczyło. Więcej informacji o imprezie na stronie www.triathlonenergy.pl.

materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X