Wiadomości

Daniil Sapunov wystartuje w Ironman 70.3 Gdynia

Daniil Sapunov jest trzykrotnym uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich (Ateny 2004: 17 miejsce dla Kazachstanu; Pekin 2008: 21 miejsce dla Kazachstanu; Londyn 2012: 42 miejsce dla Ukrainy). Reprezentował również Kazachstan na Igrzyskach Azjatyckich. W ciągu jedenastu lat od 2000 do 2010 roku Sapunov wziął udział w 95 zawodach ITU i aż 56 razy plasował się w top 10, w tym 13 razy wygrywał. Od 2015 roku z powodzeniem startuje w serii IRONMAN.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że Daniil ponownie wybrał nasz wyścig. Jesteśmy przekonani, że wraz z innymi utytułowanymi sportowcami stworzy w Gdyni niesamowity spektakl. Tegoroczna lista sportowców PRO sprawia, że jesteśmy bardzo podekscytowani – mówi Michał Drelich, dyrektor zarządzający agencji Sport Evolution, która jest wyłącznym licencjobiorcą marki IRONMAN w Polsce.

Daniil Sapunov jest trzecim zawodnikiem PRO, który potwierdził udział w tegorocznych zawodach Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. Wcześniej podobną deklarację złożyli już Nils Frommhold (GER) i Helle Frederiksen (DEN). Są oni zaliczani do ścisłej światowej czołówki w tej dyscyplinie.

materiał prasowy

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X