Wiadomości

Daniela Ryf mistrzynią świata Ironman

Absencje nie ominęły też listy startowej kobiet PRO i to zawodniczek, które z pewnością mogły powalczyć o zwycięstwo. Mimo tego wyścig stał na dobrym poziomie.

Przez różne okoliczności z walki o MŚ Ironman musiały zrezygnować m.in.: Lucy Charles oraz Laura Philipp. Przez to głównymi faworytkami stawały się Daniela Ryf oraz Anne Haug, a o dobry wynik i namieszanie w czołówce chciała powalczyć np. Kat Matthews.

Mocna Amerykanka na pływaniu

Z dobrej strony na pierwszym etapie wyścigu pokazała Haley Chura. Reprezentantka USA wyszła z wody z czasem 50:29. Wyprzedzała Fenellę Langridge o 1:56. Na trzecim miejscu znajdowała się Szwedka, Lisa Norden (+2:10).

Przetasowania na rowerze

Chura prowadziła na etapie kolarskim do około 38 kilometra, wówczas została wyprzedzona przez Norden, Ryf, Matthews, Moench oraz Langridge. Na kolejnych kilometrach wyłoniła się prowadząca dwójka w składzie: Daniela Ryf oraz Kat Matthews. Obie miały nad trzecią Skye Moench 25 sekund przewagi.

Daniela Ryf po 100 kilometrach trasy kolarskiej odjechała Matthews na 48 sekund. Z kolejnymi kilometrami jeszcze powiększała przewagę nad resztą stawki. Kończyła etap kolarski z czasem 5:33:46. Tym samym miała nieco ponad siedem minut przewagi nad Kat Matthews. Trzecia Lisa Norden traciła do prowadzącej już 9:32.

Przekonująca Ryf

Daniela Ryf na biegu utrzymywała mocne tempo i jeszcze powiększała przewagę nad kolejnymi rywalkami. Tym samym mogła na ostatnich metrach cieszyć się razem z kibicami, wbiegając na metę. Ukończyła zawody z czasem 8:34:59. Na drugim miejscu zmagania zakończyła Kat Matthews, z wynikiem 8:43:49. Podium uzupełniła Anne Haug (8:47:03).

TOP5 kobiet PRO

  1. Daniela Ryf (SUI) – 8:34:59
  2. Kat Matthews (GBR) – 8:43:49
  3. Anne Haug (GER) – 8:47:03
  4. Skye Moench (USA) – 8:55:21
  5. Ruth Astle (GBR) – 9:00:09

Przemek Schenk
foto: Ironman FB

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X