Rozmowa

Damentka wraca do startów! ROZMOWA

Czy jesteś zadowolony z wykonanej pracy na obozie treningowym?
Jestem bardzo zadowolony z pracy, jaką wykonaliśmy w Spale. Cieszę się, że przed powrotem do ścigania, mogłem trenować w tak dobrych warunkach. Lubię atmosferę tego ośrodka. Tam można spotkać wielu wybitnych polskich sportowców, trenujących różne dyscypliny. Jestem spokojny. Wiem, że dobrze przepracowałem ten okres.
 

Jak na Ciebie wpłynęła ta przerwa spowodowana urazem?
Uraz ucha wykluczył mnie ze startów, ale nie załamałem się. Sport nauczył mnie cierpliwości. Nie lubię dołować się rzeczami, na które nie mam wpływu. Wsparcie mojego trenera, klubu i najbliższych pozwoliło nie myśleć o kontuzji.
 

Zobacz też:

Kamil Damentka: Stałem się dojrzałym triathlonistą

Jak wykorzystałeś ten czas, kiedy nie mogłeś pływać?
Nie wiedziałem jak długa będzie przerwa w pływaniu. Ale postanowiłem, że wykorzystam ten czas na ćwiczenie pozostałych dyscyplin. Realizowałem trening funkcjonalny. Dam z siebie wszystko. Wierzę, że forma będzie wysoka.
 

Czy odczuwasz jeszcze skutki niedawnego urazu ucha?
Nie, dzięki specjalnym zatyczkom do ucha do treningu pływackiego mogłem wrócić wcześniej. Dlatego już od miesiąca realizuję trening pływacki. Obecnie nie muszę już używać zatyczek, bo ucho w pełni się zagoiło. Nie odczuwam już żadnych dolegliwości, jestem w pełni zdrowy.
 

Czujesz, że jesteś gotowy na powrót do startowego rytmu?
Nie wiem. Sport bywa nieprzewidywalny. Treningowo wiem, że jestem gotowy. Oczywiście bycie w rytmie startowym dodaje pewności siebie. Zawody szczególnie zagraniczne pokazują nam nasz poziom i elementy, nad którymi dalej musimy pracować.
 

Gdzie wystartujesz pierwszy raz po kontuzji?
Pierwszym moim startem po przerwie będzie 1/8 IM w Malborku już w najbliższą sobotę. Tydzień później stanę na starcie Mistrzostw Europy do lat 23 w Walencji w Hiszpanii.
 

Jakim startem dla Ciebie będzie Castle Triathlon Malbork?
Będzie dla mnie ważnym startem. Mam zamiar wystartować mocno, by przy dużym wysiłku przećwiczyć wszystkie elementy. W ten sposób chcę przygotować się do zawodów, które czekają mnie 14 września.
 

Czy te Mistrzostwa Europy to na razie dla Ciebie najważniejszy cel?
Niewątpliwie na ten moment najważniejszym startem są Mistrzostwa Europy w Walencji. Po tych zawodach postawię przed sobą kolejne cele.
 

Czy wybiegasz już myślami poza Mistrzostwa Europy w Walencji?
Tylko trochę, bo chcieliśmy z trenerem zaplanować kolejne starty. Ale na razie mam pełne skupienie przed najbliższymi startami. 
 

Rozmawiał: Przemysław Schenk
foto: materiały prywatne

Czytaj też:

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X