Wiadomości

Częstochowa Triathlon zmienia się w Mstów Triathlon!

Zawody w Częstochowie okazały się dużym sukcesem. W tym roku zmieniają lokalizację – Mstów Triathlon.  

Przez dwie edycje Częstochowa triathlon udało nam się stworzyć zawody, z których byliśmy dumni. Dzięki zaangażowaniu wielu pomocnych ludzi, sponsorów, partnerów, wolontariuszy i wreszcie zawodników. Zrobiliśmy razem event, który był wyjątkowy – mówi Jakub Goliniewski, jeden z organizatorów zawodów. – Teraz naszym marzeniem jest przenieść tą wyjątkowość w nowe miejsce, być może dużo bardziej atrakcyjne. Wyczerpanie formuły organizacji zawodów w Częstochowie wymusiło na nas działania pozwalające utrzymać nasze zawody na mapie Polski. Ze względu na zawodników, którzy zapisali się na zawody Częstochowa Triathlon, naszym priorytetem było znaleźć miejsce, które lokalizacyjnie będzie znajdować się w obszarze powiatu Częstochowskiego, przy jednoczesnym zachowaniu pierwotnego terminu 18 lipca. Tutaj naprzeciw wyszły nam władze Gmina Mstów, które realnie chcą wesprzeć naszą inicjatywę – dodaje Goliniewski.

Mstów znany z tras

Mstów jest dobrze znany zawodnikom startującym w zawodach Częstochowa Triathlon. To właśnie jej tereny były najpiękniejszymi odcinkami trasy kolarskiej podczas tamtejszych zawodów. W tej edycji to całe serce zawodów zostaje przeniesione właśnie tam, a organizatorzy zapewniają o wyjątkowości tras na każdym z kolejnych etapów.
Doskonała lokalizacja gminy (10km od miasta Częstochowa), piękne tereny i ciekawa trasa na wszystkich 3 etapach to dobre fundamenty do stworzenia naszych zawodów na nowo.

Co było powodem zmiany lokalizacji zawodów?

Współpraca dobiegła końca

– Niestety, współpraca z obecnymi władzami miasta Częstochowa na ten moment dobiegła końca. Bez realnej chęci pomocy ze strony samorządu nie da się zrobić tak wielkich zawodów w środku miasta, jakimi były zawody Częstochowa Triathlon – odpowiada Kajetan Leszczyński, organizator zawodów Mstów Triathlon. – Bardzo mocno żałujemy, bo poświęciliśmy temu projektowi wiele serca i środków, które wciąż się nie zwróciły. Dlatego absolutnie nie skreślamy tego miejsca, a można powiedzieć, że czekamy na lepsze czasy. Na razie nie chcemy komentować szerzej tej sprawy, bo całą naszą energię skupiamy na zawodach Mstów Triathlon, ale z pewnością wkrótce także odniesiemy się do tej sprawy w nieco szerszej perspektywie – dodaje Leszczyński.

Za organizacją tych zawodów stoi Stowarzyszenie Triathlon Training Center, które od kilku lat prężnie rozwija własną drużynę AG, jak i jest organizatorem różnych eventów sportowych. Na tę chwilę najważniejsze kwestie zawodów są dopięte już na ostatni guzik, a obecnie trwa dopracowanie wyjścia z wody, projekty medalów, koszulek oraz czepków. Organizatorzy zapewniają także, że zawody na pewno dojdą do skutku, co patrząc na poprawiającą się sytuację epidemiologiczną, rzeczywiście może się udać.

18 lipca 2021 roku zawodnicy zmierzą się z dystansami 1/8 i 1/4IM. Zapisy są już otwarte, a wszelkie dodatkowe informacje i zapisy znajdziecie na stronie mstowtriathlon.pl.

materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
X