Wiadomości

Częstochowa Triathlon. Nowością najkrótszy dystans

Największą z nowości jest wprowadzenie do rywalizacji krótszego dystansu – 1/8IM, który z pewnością zachęci do startu zawodników debiutujących oraz tych, którzy cenią sobie krótsze i szybsze wyścigi.

Cała strefa zawodów ponownie zostanie ulokowana w parku wypoczynkowym „Lisiniec”, którego duża powierzchnia i bliskie usytuowanie względem centrum zapewniają doskonałe warunki do przeprowadzenia zawodów triathlonowych. Tam będzie również ulokowane EXPO, gdzie wystawcy z najróżniejszych branż sportowych i poza sportowych będą prezentować produkty.
 

Podjazd pod Jasną Górę

– Trasy Częstochowa Triathlon to jeden z najważniejszych punktów wyróżniających tę imprezę – mówi Jakub Goliniewski, organizator Częstochowa Triathlon. – Szybkie pływanie w czystym i spokojnym zbiorniku Pacyfik, następnie wyjazd na trasę kolarską, która już na starcie wita zawodników stromym podjazdem pod klasztor na Jasnej Górze, by zaraz poprowadzić ich przez samo serce miasta – Aleje Najświętszej Maryi Panny, a dalej w stronę gminy Olsztyn i Mstów, które położone na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej, zapewniają wspaniałe widoki, krótkie i strome podjazdy, szybkie zjazdy oraz dobrej jakości asfalt. Powrót do strefy zawodów odbędzie się ponownie Alejami Najświętszej Maryi Panny, które w tym roku zostaną dodatkowo zabezpieczone na rynienkach kanalizacyjnych tak, by zapewnić zawodnikom jak najbardziej komfortowy przejazd.

Modyfikacja biegowa

Niemałej modyfikacji ulega trasa biegowa, która ze względu na większą liczbę zawodników i dwa dystanse zostaje wydłużona do 5,25 kilometra, jednak samo jej umiejscowienie dalej pozostaje w parku wypoczynkowym, dzięki czemu spodziewać się można ciekawej trasy biegowej z elementami zarówno leśnymi, szutrowymi, jak i asfaltowymi.
 

Kasa do wygrania

Podobnie, jak w roku ubiegłym, także i w tym Częstochowa Triathlon to plejada gwiazd ze świata triathlonu. Obecność na zawodach potwierdzili już tacy zawodnicy PRO, jak m.in. Joanna Sołtysiak, Łukasz Kalaszczyński, Tomasz Marcinek, Maciej Bodnar. Na starcie nie zabraknie również czołowych zawodników grup wiekowych oraz popularnych blogerów, jak m.in. Łukasz Remisiewicz (RunEat), Sergiusz Sobczyk czy Michał Kosior (KosiorMan). Z pewnością jednym z powodów, dla których Częstochowa Triathlon ściąga do siebie tak znakomitych zawodników, jest wysoka wartość nagród pieniężnych i rzeczowych, która w tym roku wyniesie blisko 30 tysięcy złotych.

Zapisy dostępne są pod adresem: http://czestochowatriathlon.pl

Zapisując się teraz możecie liczyć na wciąż niskie opłaty startowe, które zwiększają się wraz z ilością zapisanych osób.

Przypominamy, że zapisy dostępne są jedynie online do dnia 30 czerwca 2019r. (nie ma możliwości zgłoszenia się w dniu zawodów).

Podstawowe informacje:

  • Data zawodów: 21.07.2019
  • Godzina startu: 10:00 (dystans 1/8IM); 11:30 (dystans 1/4IM)
  • Strefa zawodów: Park wypoczynkowy „Lisiniec” (zbiornik Pacyfik)
  • Dystanse:
    1/8IM – 475m pływania – 22,5km roweru – 5,25 km bieg;
    1/4IM – 950m pływania – 45km roweru – 10,5 km biegu

 

Tekst i fot materiał prasowy

 

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X