Rozmowa

Czerpanie radości ze startów celem na sezon

Obecnie Agnieszka Gadomska m.in.: skupia się na sile kolarskiej. Ma za sobą najlepszy sezon w karierze, ale nie odczuwa presji, aby 2022 rok był jeszcze lepszy.

Na jakim obecnie znajdujesz się etapie przygotowań do nadchodzącego sezonu?
To etap przygotowawczy, podczas którego budujemy fundament na progu. Zdrowie ze mną współpracuje. Udaje mi się łączyć pracę zawodową z treningiem, a zaplanowane treningi realizować zgodnie z założeniami. To mocno cieszy.

Na co obecnie w szczególności zwraca uwagę podczas treningów trener Jakub Czaja?
W kwestii roweru, żebym polubiła się z siłą kolarską. W bieganiu na kontrolowane wejście w obciążenia.

Czym różni się ten cykl przygotowawczy od poprzedniego?
Liczniej pojawiającymi się bodźcami progowymi, szybkościowymi, czy mojej ukochanej siły kolarskiej (śmiech). Akcenty zaczynają być także obecne na bieganiu. To mnie bardzo cieszy, bo przez długi czas nie mogłam ich wykonywać. Dodatkowo, z Jakubem Tokajukiem, który odpowiada za moje przygotowanie motoryczne, wkroczyliśmy w etap kształtowania siły absolutnej.

Poprzedni sezon należał do najlepszych w Twojej dotychczasowej karierze w tri. Czy to nakłada pewną presję, żeby nadchodzący sezon był jeszcze lepszy?
Zgadza się, 2021 rok był dla mnie bardzo udany. Oczywiście chciałabym, by sezon 2022 był jeszcze lepszy, ale nie odczuwam związanej z tym presji. Jestem w procesie treningowym i realizuję założenia trenera. Sport jest jednak nieobliczalny. Dlatego nie mam większych oczekiwań. Jeśli efekt mojej pracy będzie miał przyjść, to przyjdzie.

Jaki masz plan działania na sezon 2022?
Planuję zaliczyć kilka nowych lokalizacji na triathlonowej mapie, ale do niektórych miejsc, w których startowałam w poprzednim sezonie, też chcę wrócić. Nie wykluczam również spróbowania sił w duathlonie, aquathlonie i aquabike, a w triathlonie – na dystansie innym niż sprinterski.

Kiedy planujesz pierwsze starty w tri w 2022 roku?
Prawdopodobnie będzie to końcówka maja.

Jakie masz główne cele oraz oczekiwania na 2022 rok?
Cel jest dotrwanie w zdrowiu i bez kontuzji do końca sezonu. Oczekiwania to czerpać co najmniej tyle radości ze startów, co w poprzednim roku.

Rozmawiał: Przemek Schenk
foto: materiały prywatne

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X