Wiadomości

Cross Duathlon Gdańsk nie dojdzie do skutku

Początkowo impreza była zaplanowana na 7 listopada. Niestety z powodu aktualnej sytuacji w kraju organizatorzy musieli odwołać te zawody.

Organizatorzy walczyli do końca, jeśli chodzi o dojście do skutku tej imprezy. Na początku października podjęli decyzję o przeniesieniu zawodów na 7 listopada. Jednak i ten termin nie dojdzie do skutku. Dlaczego?
– Informujemy, że z przyczyn od nas niezależnych, na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii jesteśmy zmuszeni odwołać Cross Duathlon Gdańsk – napisali organizatorzy.

O co chodzi z tym rozporządzeniem?

Rozporządzenie wejdzie w życie właśnie w dniu planowanych zawodów. Fragment dokumentu odnoszący się do imprez sportowych, w tym Cross Duathlon Gdańsk, brzmi tak:
„Do dnia 29 listopada 2020 r. ustanawia się zakaz organizowania i przeprowadzania wydarzeń sportowych lub współzawodnictwa sportowego polegających na bieganiu, chodzie sportowym lub jeździe na rowerze”.

Dalsze kroki

– W najbliższych dniach rozpoczniemy procedurę zwrotu opłaty wpisowej uczestnikom znajdującym się na liście startowej. Szczegółowe informacje podamy w osobnym komunikacie – informują organizatorzy.  

Przemek Schenk
foto: Triathlon Gdańsk FB

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz również
Close
Back to top button