Poradnik

COVID 19. Maseczki obowiązkowe. Zrób to sam. To łatwe

To może być niezły przerywnik od nudy i dobra zabawa z najbliższymi. A materiały każdy triathlonista ma w domu. Pasek startowy oraz bandamkę.

Przed świętami przedstawiciele rządu poinformowali, że od 14 kwietnia 2020 roku w przestrzeni publicznej każdy będzie musiał nosić maseczkę ochronną. Do czwartku ministerstwo zdrowia ma dokładnie poinformować, gdzie i jak to ma wyglądać. Jedno jest pewne. Maseczki będzie trzeba kupić lub zrobić samemu. Polecam tę drugą metodę. Tym bardziej, że w święta przekonałem się, że nie jest to trudne.

Bandamka i pasek startowy

Na początku pojawił się jeden problem. Skąd wziąć materiał. Bandamka, chusta ochronna to była oczywista odpowiedź, tym bardziej, że po minionych  sezonach startów kilka w domu jest. Drugi, poważniejszy. Skąd wezmę gumę. Aldona od razu poinformowała, że nie mamy takowej w domu. Oglądając na You Tubie filmiki zobaczyłem, że niektórzy wyciągają je z majek. Ten pomysł nie przypadł mi do gustu. Przeszukując kartony z asortymentem sportowym w ręce wpadły mi paski startowej. Idealne, bo gumowe. Trochę za szerokie, ale z pomocą przyszły nożyczki. Podzielone i przecięte na dwie, a nawet trzy części rozwiązały problem.

Bandamka i pasek startowy. Tego mamy w domu sporo…

Obejrzałem poniższy filmik…

…chwyciłem za igłę, nitkę i po niespełna godzinie miałem pierwszą maseczkę. A przy okazji dobrze się bawiłem. Chwilę później żona złożyła zamówienie na maseczkę dla niej. Wybrała bandamkę, pasek startowy i do środy mam czas na uszycie niezbędnego sprzętu do walki z koronawirusem 🙂

Zamieszczam także filmik, na którym widać jak można maseczkę zrobić w niespełna minutę z chusty i gumek.

Nie warto wydawać kasy. Warto chwilę się pobawić…

Polecam Marcin Dybuk

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X