Puchar Polski. Zażarta rywalizacja młodzieży w Rzeszowie

W Rzeszowie do wyścigów stanęli również zawodniczki oraz zawodnicy, którzy rywalizowali w ramach Pucharu Polski.

Rywalizacja odbywała się w kategoriach: młodziczek, młodzików, juniorów i juniorek młodszych. Zawodnicy w każdej kategorii mieli do pokonania 400 metrów pływania / 10 km jazdy na rowerze / 2,5 km biegu.

Wygrana Gajdy w młodziczkach

Najszybszą zawodniczki w kategorii młodziczka okazała się Martyna Gajda. Tym samym potwierdziła dobrą formę, bo w zeszłym tygodniu w Olsztynie też wygrała, w ramach Pucharu Polski. Tym razem pokonała trasę z czasem 34:59. Wyprzedziła Beatę Woźniak o 37 sekund. Ukrainka, Dana Soroka, uzupełniła podium z wynikiem 36:21.

Zwycięstwo Dąbrowskiego w młodzikach

Pierwszy na mecie w kategorii młodzik zameldował się Adam Dąbrowski. Zawodnik UKS G-8 Bielany Warszawa pokonał trasę z wynikiem 33:59. Na drugim miejscu pojawił się Gabriel Szczesiak, który do zwycięzcy stracił 45 sekund. Na trzecim miejscu rywalizację zakończył Mateusz Wasilewski (34:45).

Dobry start Ptaszyńskiego

Udane zawody zaliczył Stanisław Ptaszyński. Reprezentant UNIA Owięcim dzień wcześniej zajął 15 miejsce podczas Pucharu Europy w Rzeszowie. Tym razem zameldował się na mecie, pokonując trasę z czasem 29:57. W ten sposób był najszybszy w kategorii junior młodszy. Na drugim miejscu wyścig zakończył Wiktor Zasada (30:17). Podium uzupełnił Wiktor Ziółko, z wynikiem 30:23.

Zwycięska Soroka

Najszybszą juniorką młodszą była Eva Soroka. Pokonanie trasy zajęło jej 33:36. Wyprzedziła Zofię Rosin o 1:57. Na trzecim miejscu uplasowała się Karolina Szalast (35:34).